Inhumans jeszcze nie zostało oficjalnie anulowane

Choć wypuszczony jesienią ubiegłego roku serial ABC poniósł kompletną porażkę na praktycznie każdym możliwym polu, nie ma jeszcze decyzji o oficjalnym anulowaniu. Werdykt dotyczący kontynuacji lub (bardziej prawdopodobnej) rezygnacji zostanie dopiero podjęty.

Inhumans mieli być z początku filmem i należeć do 3. fazy Marvel Cinematic Universe. Jednak na początku 2016 roku strącono go do telewizji. Skończyło się wreszcie na tym, że wypuszczono ośmioodcinkowy sezon w miejsce Agentki Carter. Resztę już z grubsza znamy. Starczy dodać, że właśnie Inhumans uważa się za pierwszą większą porażkę MCU i wszystkiego, co z nim związane. 

W trakcie konferencji na Television Critics Association’s można było usłyszeć szefa stacji ABC Channinga Dungeya, który wypowiadał się o ewentualnych powrotach Agentów T.A.R.C.Z.Y. oraz właśnie Inhumans. Dungey wyrażał się oczywiście optymistycznie o 6. sezonie pierwszego z tych seriali, o drugim mówił w kategoriach rozczarowania. Nie powiedział nic o oficjalnym usunięciu go z planów ABC, lecz przyznawał, że nie miał on poziomu, o którym wszyscy marzyli.

Nie podjęliśmy jeszcze oficjalnej decyzji na temat tego, co ostatecznie wybierzemy w maju, ale przyznaję, że liczby były w tym przypadku mniej ekscytujące niż sądziliśmy.

Gdyby zdarzyło się coś nieprawdopodobnego i serial nie został anulowany, zapewne czekałby go crossover z Agentami T.A.R.C.Z.Y. Jednak, choć showrunner Inhumans miał podobno materiał na dwa kolejne sezony, jakoś ciężko w to uwierzyć.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?