Scenarzysta Tabu zaadaptuje nowele Dickensa!

Prawdziwa gratka dla fanów talentu Stevena Knighta! Człowiek, który pisał scenariusze do Peaky Blinders, a ostatnio Tabu, zacznie adaptować serię dickensowskich nowel dla UK Network – tak wynika z oficjalnego ogłoszenia BBC. Na pierwszy ogień pójdzie Opowieść wigilijna, wyprodukowana przez Scott Free Productions, w kooperacji z Hardy Son and Baker należącym do Toma Hardy’ego.

Chodzi oczywiście o nieśmiertelną historię Ebenezera Scrooge’a, którego w mroźną wigilijną noc odwiedzą trzy duchy, zmuszając liczykrupę do krytycznego spojrzenia na swoje życie.

Na wszelkie pytania związane z narracją odpowiada tak naprawdę Dickens. Szansa na zreinterpretowanie jego dzieł to wielki przywilej. Potrzebujemy szczęścia i mądrości, by wyjść z tego zwycięsko – mówi Knight.

Cóż, jak dotąd kostiumowe serie wychodziły Knightowi lepiej niż przyzwoicie. Jak sądzicie, twórca da radę i tym razem?

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?