Telewizyjna “Zabójcza broń” znalazła swojego Martina Riggsa!

Nadchodząca wielkimi krokami telewizyjna wersja legendarnej “Zabójczej broni” znalazła wczoraj swojego Martina Riggsa! W ikonicznego bohatera granego przed lata przez Mela Gibsona wcieli się Clayne Crawford. Warto tutaj dodać, że niedawno do obsady dołączyła przepiękna Jordana Brewster, która zagra w produkcji dr Maureen “Mo” Cahill. Z kolei czarnoskórym partnerem Clayne’a Crawforda zostanie Damon Wayans Sr. Co Wy myślicie o takim doborze aktorów do, jakby nie patrzeć, bohaterów dzieciństwa wielu kinomanów? Czy Roger Murtaugh i Martin Riggs kolejny raz zdobędą Wasze serca?

Martin 1

Zobacz również: “Jordana Brewster” dołącza do obsady telewizyjnej “Zabójczej broni”!

Producentem serialu jest wytwórnia Warner Bros. Pictures. Telewizyjna wersja “Zabójczej broni” podąża śladami Martina Riggsa, byłego oficera Navy SEAL, a obecnie piekielnie dobrego policjanta, który przeprowadza się z Texasu do Los Angeles po tragicznej śmierci żony i synka. Podejmując próbę odbudowania sobie życia, bohater kończy z zupełnie nowym partnerem – Rogerem Murtaugh. Czarnoskóry detektyw, który akurat doszedł do siebie po niedawnym zawale, pragnie zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzić w miarę spokojne życie, co okaże się wręcz niemożliwe przy jego szalonym koledze po fachu.

Pilot serialu “Lethal Weapon” napisze Matt Miller. Producentami wykonawczymi obrazu są: Dan Lin, Jennifer Gwartz oraz wspomniany powyżej scenarzysta.

Warto też dodać, że liczne raporty dają jednoznacznie do zrozumienia, iż twórcy oryginału nie wezmą udziału w tworzeniu telewizyjnej serii. Mowa tutaj o reżyserze Richardzie Donnerze i scenarzyście Shanie Blacku. Mimo to obaj udzielili rebootowi swojego błogosławieństwa.

Zabójcza broń 1

Kinowy pierwowzór zadebiutował na srebrnych ekranach w 1987 roku i doczekał się aż trzech kontynuacji. W głównych rolach widzowie mogli podziwiać niezrównanego Mela Gibsona i równie dobrego Danny’ego Glovera.  

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?