Good Omens – Jon Hamm w obsadzie nowej ekranizacji powieści Neila Gaimana

Po sukcesie ekranizacji powieści Neila Gaimana pt. Amerykańscy Bogowie, kolejna jego książka trafi na mały ekran. Tym razem będzie to Good Omens, którą napisał razem z Terrym Pratchettem, a w Polsce znana jest pod tytułem Dobry omen. Ekranizacja powstaje we współpracy Amazona z BBC Two i będzie liczyć sześć odcinków. Ponadto ogłoszono pierwszego aktora, który pojawi się w produkcji. Jest to zdobywca nagrody Emmy oraz dwóch Złotych Globów, Jon Hamm (Mad Man), który wcieli się w archanioła Gabriela – głównego posłańca Boga. 

Gabriel, co prawda, tylko przelotnie pojawił się w książce, jednak Gaiman zamierza powierzyć mu w serialu znacznie większą rolę.

Gdy skończyliśmy pisać Dobry omen, razem z Pratchettem zaczęliśmy nakreślać kontynuację, w której byłoby dużo aniołów. Natomiast gdy książka się ukazała i Hollywood chciał ją zekranizować, Terry i ja cieszyliśmy się, że mogliśmy wprowadzić nasze anioły do scenariusza filmu, który jednak nigdy nie powstał. Więc gdy 30 lat później zacząłem pisać Good Omens dla telewizji, jedno wiedziałem: nasze anioły muszą się w nim znaleźć.

Dowódcą aniołów jest Gabriel. Jest kompletnym przeciwieństwem Azirafala: jest wysoki, przystojny, charyzmatyczny i dobrze ubrany. Mieliśmy szczęście, że Jon Hamm był akurat dostępny, bo posiada wszystkie te zalety. A jeszcze większym szczęściem jest to, że jest fanem tych książek i znakomitym aktorem – mówi Gaiman.

Z kolei Jon Hamm nie ukrywa podekscytowania, że będzie miał okazję zagrać ekranizacji tej właśnie książki.

Dobry omen czytałem prawie dwadzieścia lat temu. Uważałem, że to jedna z najzabawniejszych i najfajniejszych książek, jakie kiedykolwiek czytałem. Wtedy jednak była nie do nakręcenia. Dwa miesiące temu Neil przysłał mi scenariusze. Od razu wiedziałem, że muszę się w tej produkcji znaleźć.

dobry omen

Zobacz również: Amerykańscy bogowie – recenzja 1. sezonu

Tak prezentuje się oficjalny opis książki:

Zgodnie z Przenikliwym i Trafnym Proroctwem Agnes Nutter jedynej całkowicie wiarygodnej wróżki świat skończy się w sobotę. Dokładnie mówiąc: w najbliższą sobotę. Jeszcze dokładniej: zaraz po kolacji. A wieczorem zerwą się armie Nieba i Piekła. Zapłoną morza ognia. Księżyc okryje się krwawym całunem. I to jest główny kłopot Crowleya (byłego węża, dziś agenta Piekła) i jego przeciwnika, a zarazem starego przyjaciela Azirafala (autentycznego Anioła). Bo ni chcą być tu na dole (lub na górze, z punktu widzenia Crowleya). Nie mają więc wyboru – muszą zatrzymać Czterech Motocyklistów Apokalipsy. Ponad wszystko (zdaniem Azirafala: poniżej) najważniejsze jest, by zabić Antychrysta. Kłopot w tym, że ma on dopiero 11 lat, kocha swego piekielnego ogara i jest miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być dumni.

Reżyserem produkcji został Douglas Mackinnon (Knightfall, Dirk Gently, Doktor Who, Sherlock). Good Omens zadebiutuje na platformie Amazon w 2919 roku.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Sam Jones

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?