Holt McCallany zagra główną rolę w “Mindhunter”

Trwają castingi do nowego serialu Davida Finchera i Charlize Theron, który para realizuje dla Netfliksa. W głównej roli w “Mindhunter” został obsadzony Holt McCallany, który wcieli się w agenta FBI, Billa Tencha. Całość zostanie osadzona w 1979 roku. Główny bohater będzie współpracował z byłym śledczym, badającym zachowania seryjnych morderców. W tej roli pojawi się Jonathan Groff. W obsadzie znalazła się również Anna Torv, która zagra psychologa, współpracującego z agentami. Holt McCallany wcześniej pracował z Fincherem przy filmach “Obcy 3” i “Podziemny krąg”. Będzie to jego druga tak poważna telewizyjna rola. Wcześniej zagrał w serii stacji FX, “Lights Out”.

Serial będzie oparty na książce nonfiction “Mind Hunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit” napisanej przez Johna Douglasa i Marka Olshakera, która opowiada o doświadczeniach pierwszego z nich. Douglas zajmował się ściganiem i profilowaniem najbardziej niebezpiecznych seryjnych morderców i gwałcicieli.

Fincher ma wyreżyserować pierwszy odcinek serii. Razem z Charlize Theron będą producentami wykonawczymi. Premiera planowana jest na 2017 rok. 

źródło: deadline.com/ ilustracja wprowadzenia: Wireimage

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?