Ostatni wiking – telewizja History tworzy w Polsce serial. W obsadzie m.in Kazik!

History to stacja, która dała popkulturze serial Wikingowie o Ragnarze Lothbroku. Teraz jej polski oddział zlecił powstanie produkcji o Wikingach, którzy mieszkali na Mazurach. Osadzona w X wieku produkcja ma być bogato inspirowana mitologią nordycką oraz historią Mazur, a także będzie odwoływać się do postaci z kultowego serialu Wikingowie. Teaser Ostatniego wikinga prezentuje się następująco:

https://www.youtube.com/watch?v=da5vObJSG10

Jeśli czujecie się zdezorientowani tym, co ujrzeliście, to poniżej rozjaśniamy sytuację. Ostatni wiking ma być komedią charakteryzującą się absurdalnym humorem. Oficjalny opis informuje, że będzie to opowieść o dwóch braciach wikingach z Mazur, którzy stają przed wyzwaniem uratowania świata od zagłady, którą sami przypadkowo sprowadzają. „Głównego bohatera, wikinga Einara oraz jego młodszego brata poznajemy nad brzegiem jeziora, z głębin którego atakuje ich ogromny, potworny Sandacz” – tymi słowami zaczyna się scenariusz serialu.

Zobacz również: Smarzowski zdradza nowe szczegóły megaprodukcji o Piastach!

Scenarzystą, producentem oraz odtwórcą głównej roli jest Łukasz Jedynasty, czyli reżyser mający na koncie inną komedię osadzoną w czasach historycznych. Autor filmu Twoja Stara. Baśń przedstawił swój serial w następujący sposób:

Postaramy się, żeby było wesoło – będzie to przygodowa komedia akcji osadzona w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce z X wieku. Nie zabraknie także elementów fantasy – wszak ryby-potwory, smoki, czarownice czy zombie były w tamtych czasach na porządku dziennym. (cyt: węgorzewo.wm.pl)

Ostatni wiking pochwalić może intrygującą obsadą. Wystąpią w nim: Kazik Staszewski, Grzegorz Halama, Marek Grabie, Ada Fijał, Krzysztof Radzimski oraz członkowie zespołu muzycznego Nocny Kochanek.

 

Wbrew nieoficjalnym plotkom zespół Nocny Kochanek nie zagra gościnnie w naszym serialu, gdyż jego członkowie nie żyją :(…

Opublikowany przez Ostatni Wiking na 21 września 2017

Polski serial zadebiutuje w listopadzie na kanale History Polska w serwisie Youtube. Projekt można dodatkowo wesprzeć na portalu crowdfundingowym OdpalProjekt.pl

Źródło: youtube.com; odpalprojekt.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Ostatniego wikinga

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?