Esmeralda – słynna telenowela powraca do polskiej telewizji

W tym roku bijąca rekordy popularności w Polsce meksykańska telenowela Esmeralda obchodzi dwudziestą rocznicę powstania. TV4 postanowiła przypomnieć serial widzom i wyemitować serial w jesiennej ramówce. Interesujący ruch stacji, gdyż na pewno jest to gratka dla fanów, ale raczej wątpliwe jest, aby produkcja trafiła do młodszego pokolenia. 

https://www.youtube.com/watch?v=gXkY02aD-Ew

Na pewno nie da się ukryć, że latynoskie telenowele do dziś cieszą się naszym kraju wielką popularnością, a TV4 przejęła pałeczkę w ich pokazywaniu. Szlaki telewizyjnej ekspansji produkcjom z Ameryki Południowej przecierała w PRL-u Niewolnica Isaura, a czasy III RP to już eldorado dla miłośników meksykańskich i południowoamerykańskich produkcji. Widzów przed telewizory przyciągała właśnie Esmeralda czy kolejne produkcje z Natalią Oreiro (Zbuntowany Anioł, Kachorra to ja, Jesteś moim życiem). Esmeraldę w latach 1998-1999 pokazywał TVN, a więc gdy większości naszych czytelników nie było jeszcze na świecie. Telewidzowie pokochali  pełną romantyzmu, namiętności i dramatycznych zwrotów akcji historię o pięknej niewidomej dziewczynie i jej wielkiej miłości. Dowodem miłości polskich fanów były tłumy, które przybyły zobaczyć przyjazd na zaproszenie TVN do Polski odtwórczyni tytułowej roli – Leticii Calderón. 

Zobacz również: Koło Fortuny powraca!

Esmeralda to jeden z najpopularniejszych latynoskich seriali wszechczasów, który emitowany był w wielu krajach. Telenowela liczy 137 odcinków.

Źródło: polsat.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?