Program TV – Hobbit 2, Czas apokalipsy i Gladiator dzisiaj w telewizji! (niedziela 25.06.2017)

Zapraszam do przeglądu dzisiejszego programu TV. Dzisiaj znajdziecie w nim arcydzieło Coppoli. drugą część Hobbita, Gladiatora, świetną komedię szpiegowską i jedną z wersji opowieści o walce Van Helsinga z Draculą.

Czas Apokalipsy

20.00 Metro

Dramat , Wojenny, USA, 202 min, premiera PL: 11 lipiec 2003
Reżyseria: Francis Ford Coppola 
Scenariusz: Francis Ford Coppola, John Milius, Michael Herr

Opis dystrybutora: Wzbogacona o nowe sceny, poprawiona wersja słynnego obrazu Coppoli z 1979 r. Film stanowi luźną adaptację “Jądra ciemności” Josepha Conrada. W końcowym okresie wojny wietnamskiej kapitan Benjamin Willard zostaje wysłany z misją wytropienia w dżungli, na terenie Kambodży, tajemniczego Waltera E. Kurtza – pułkownika armii amerykańskiej, który stanął na czele zbuntowanego plemienia walczącego zarówno przeciw Amerykanom, jak i Wietnamczykom. Wyprawa niewielkiej załogi, przeprawiającej się w górę rzeki w coraz bardziej niedostępne rejony zielonego piekła, obfituje w wydarzenia dramatyczne i wstrząsające, ale także absurdalne, jak choćby występy “króliczków” Playboya. Kiedy łódź dociera wreszcie do obozu charyzmatycznego pułkownika Kurtza, Willard przekracza kolejny, tym razem ostatni już krąg piekielny, odkrywając najmroczniejsze pokłady ludzkiej duszy staczającej się z wyżyn nadludzkich, heroicznych marzeń, na dno obłędnych idei.

https://www.youtube.com/watch?v=twnJGBPOWw8


Hobbit: Pustkowie Smauga

22.05 TVN

Fantasy , Przygodowy, USA, Nowa Zelandia, premiera PL: 27 grudzień 2013
Reżyseria: Peter Jackson 
Scenariusz: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens, Guillermo del Toro
Obsada: Martin Freeman, Manu Benett, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch (głos), Hugo Weaving, Ian McKellen

Opis dystrybutora: Hobbit Bilbo Baggins, Czarodziej Gandalf i Trzynastu Krasnoludów pod wodzą Thorina Dębowej Tarczy, kontynuują wyprawę, której celem jest odzyskanie Ereboru – Królestwa Krasnoludów. W czasie podróży spotkają niedźwiedzia-wojownika Beorna, gigantyczne Pająki z Mrocznej Puszczy, Leśne Elfy dowodzone przez Legolasa, Taurielę i Króla Thranduila oraz tajemniczego łucznika zwanego Bardem, który przemyca ich do Miasta Na Jeziorze. Kiedy wreszcie ujrzą Samotną Górę staną twarzą w twarz z największym niebezpieczeństwem – Smokiem Smaugiem.

https://youtu.be/kJhE5OWaSho


Gladiator

21:00 TNT

Dramat , Historyczny, Kostiumowy , USA, Wielka Brytania, 155 min, premiera PL: 14 lipiec 2000
Reżyseria: Ridley Scott 
Scenariusz: David Franzoni, John Logan, William Nicholson
Obsada: Russell Crowe

Opis dystrybutora: Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę. 

https://www.youtube.com/watch?v=0BLZbrLogTo


Ja, szpieg

22.05 Polsat

Sensacyjny, Komedia, USA, 97 min, premiera: 23 październik 2002
Reżyseria: Betty Thomas
Scenariusz: David Friedkin, Morton S. Fine
Obsada: Eddie Murphy, Owen Wilson

Opis dystrybutora: Niebezpieczny handlarz bronią wykrada supernowoczesny, eksperymentalny samolot szpiegowski, który ma zamiar przekazać w ręce międzynarodowego terrorysty. Z misją odzyskania samolotu rząd Stanów Zjednoczonych wysyła zapatrzonego w siebie boksera i niezawodnego agenta do zadań specjalnych. Uzbrojeni w super nowoczesną broń nieodebrani partnerzy muszą ocalić świat,– o ile uda im się znaleźć wspólny język.

https://www.youtube.com/watch?v=AuySEDN-TOg


Van Helsing

20.00 TV Puls

Sensacyjny, Komedia, USA, 97 min, premiera: 23 październik 2002
Reżyseria: Stephen Sommers
Obsada: Hugh Jackman, Kate Beckinsale, Richard Roxburgh

Opis dystrybutora: Czyżby diabeł trafił na równego sobie przeciwnika? Legendarny łowca potworów Van Helsing zostaje wysłany przez Watykan do odległej Transylwanii, sterroryzowanej przez wszechmocnego Hrabiego Drakulę. Łącząc swe siły z dzielną cygańską księżniczką, która postanawia pokonać słynnego wampira, by zrzucić ze swej rodziny prześladującą ich od wieków klątwę, Van Helsing kontynuuje swoje poszukiwania, by oczyścić świat ze zła. 

https://www.youtube.com/watch?v=7pBmXkyycWE


Źródło: Program TV Onet, opisy dystrybutorów

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?