Losy postaci z Rebeliantów i Wojen klonów ujawnione podczas Star Wars Celebration!

Wraz z podsumowaniem 40 lat Gwiezdnych wojen musiała przyjść także pora na dyskusję dotyczącą serialów animowanych i ich genezy. W trakcie panelu zatytułowanego “Geneza Animacji i Nieoczekiwane Losy” podczas Star Wars Celebration 2017 w Orlando, można było wysłuchać, co mają do powiedzenia o postaciach z Gwiezdnych wojen producent wykonawczy Dave Filoni oraz Pablo Hidalgo z Lucasfilm. W rozmowie z Davidem Collinsem wymienili oni interesujące informacje na temat czwartego sezonu Rebeliantów, a w szczególności pokazali oni jak będzie wyglądać Rex. Ma on być ubrany w oliwkową kurtkę oraz spodnie w podobnym kolorze z elementami zbroi klona. Strój wydaje się przywodzić na myśl członków rebelianckich sił uderzeniowych uczestniczących w misji na Endorze w Powrocie Jedi. Wydaje się to także potwierdzać teorię, jakoby Rex miał brać udział w tej właśnie misji (najbardziej wysunięty żołnierz z białą brodą).

Panel o animacjach

Bitwa na Endorze

Zobacz również: Star Wars: The Last Jedi – Moc powraca w pierwszym zwiastunie!!!

Nie zapomniano także o Ahsoce Tano. Ostatnim raz widzowie mogli ją ujrzeć w finałowym odcinku drugiego sezonu Rebeliantów, gdzie na planecie Malachor walczyła ze swoim dawnym mistrzem Anakinem Skywalkerem, który przeistoczył się w bezwzględnego Dartha Vadera. Epizod miał dosyć otwarte zakończenie, a losy młodej Togrutanki nie zostały jak dotąd potwierdzone. Filoni i Hidalgo ujawnili w trakcie swojego panelu, że Ahsoka pojawi się w czwartym sezonie. Nie doprecyzowali oni jednak, czy przeżyła ona starcie z Mrocznym Lordem, czy może zjednoczyła się z Mocą i stała się duchem. Wraz z nią powrócić mają także Gregor i Wolffe – dwa klony, które towarzyszyły Rexowi w jego odosobnieniu na planecie Seelos (odcinek The Lost CommandersRebelianci).

Mężczyźni przedstawili również nieukończone sceny z serialu Wojny klonów, w których młody Boba Fett zmuszony jest zmierzyć się z Cadem Banem, by uwolnić swoich przyjaciół. Wszystko jest realizowane w konwencji znanej z wielu westernów. Obie postacie wykonują ruchy wokół okręgu, płaszcz Cada jest poruszany przez wiatr, a zbroja Fetta połyskuje pod wpływem promieni słonecznych. W pewnym momencie obaj wyciągają blastery, padają strzały i materiał kończy się upadkiem na ziemię obu łowców nagród.

https://www.youtube.com/watch?v=AUEjsJHIJoM

Źródło: The Hollywood Reporter, Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: StarWars.com

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?