Program TV – Igrzyska Śmierci: Kosogłos, Królewna Śnieżka i Zróbmy sobie wnuka dziś w telewizji! (wtorek 1.04 Prima Aprilis)

Zapraszam do przeglądu najciekawszych filmów w telewizji w Prima Aprilis. Sporo dzisiaj hitów, z dość nową częścią Igrzysk Śmierci na czele.


Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1

21.25 TVP 1

Akcja, Sci-Fi, USA, 123 min, premiera PL: 21 listopada 2014
Reżyseria: Francis Lawrence
Obsada: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

Opis dystrybutoraKatniss Everdeen trafia do Dystryktu 13 po tym, jak raz na zawsze położyła kres Głodowym Igrzyskom. Wbrew kłamliwej propagandzie rebelianci przetrwali zemstę Kapitolu. Pod przewodnictwem Prezydent Coin przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Czy odnajdzie się w roli przywódczyni? Czy stanie się Kosogłosem, symbolem nadziei i oporu przeciw tyranii Prezydenta Snowa?

https://www.youtube.com/watch?v=EsWy6s7nGpQ


Jump Street 21

20.50 TVN 7

Akcja, Komedia kryminalna, USA, , premiera PL: 13 lipiec 2012
Reżyseria: Phil Lord 
Scenariusz: Chris Miller, Michael Bacall
Obsada: Jonah Hill, Channing Tatum

Opis dystrybutora: Kapitalna komedia o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Film pełen zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów.

https://www.youtube.com/watch?v=RLoKtb4c4W0


Królewna Śnieżka

20.05 Polsat

Fantasy, Komedia, USA, 106 min, premiera: 2012
Reżyseria: Tarsem Singh
Obsada: Julia Roberts, Lily Collins

Opis dystrybutora: Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Dzielna Śnieżka zamierza jej odebrać nie tylko władzę, ale także kandydata na męża, bo przystojny książę już dawno wpadł jej w oko. Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy na świecie…

https://www.youtube.com/watch?v=SFkPCDyZDvA


Zróbmy sobie wnuka

20.00 TVN

Komedia, Polska, 83 min, premiera PL: 2003
Reżyseria: Piotr Wereśniak
Obsada: Andrzej Grabowski, Małgorzata Kożuchowska, Paweł Deląg, Zbigniew Zamachowski
 
Opis dystrybutora:Bohaterem filmu jest Maniek Kosela – chłop prosty, ale wyjątkowo zaradny. Ziemia, na której gospodaruje, cenniejsza jest niźli złoto. Nic więc dziwnego, że wpada w oko pobliskim biznesmenom, inwestorom z zagranicy i … gangsterom. Ale Koselę martwi co innego. Sen z powiek spędza mu los dwójki dzieci: Zosi i Janka. Dorosłe toto, inteligentne, urody też im nie brakuje – a żenić się jakoś nie chcą! Za punkt honoru Kosela stawia więc sobie doprowadzenie dzieci do ołtarza. I to niekoniecznie z ich własnej woli… 

https://www.youtube.com/watch?v=fJQiSrnmN7k

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?