Lucyfer – sezon drugi z mniejszą liczbą odcinków

Jak się okazuje drugi sezon serialu Lucyfer składający się początkowo z dwudziestu dwóch odcinków będzie uszczuplony do osiemnastu. Powodem takiej decyzji jest przedstawienie w czterech odcinkach całkowicie odrębnej historii, które nie są istotną częścią narracji, w związku z czym zostaną przeniesione do kolejnego sezonu. O tym fakcie wspominano już w grudniu zeszłego roku, kiedy TVLine odbyło rozmowę z co-showrunnerem serii Ildą Modrovich i wtedy też wspomniano o pojawieniu się w jednym z tych odcinków “retrospekcji z przyjazdu Lucyfera do Los Angeles”. Na temat odcinków wypowiedział się także inny co-showrunner Joe Henderson za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze:

“Zaplanowaliśmy sezon jako historię składającą się z osiemnastu odcinków i tyle pierwotnie planowaliśmy przygotować. Później jednak pojawiły się kolejne cztery! Niespodzianka! Dlatego postanowiliśmy stworzyć cztery odcinki i trochę nad nimi popracować. Zagłębić się w historię postaci, poeksperymentować z formatem itd. Nie wiedzieliśmy czy pojawią się one w tym sezonie czy w następnym. Teraz to wiemy. Zła wiadomość jest więc taka, że będziecie musieli na nie poczekać. Wiem, brzmi słabo”.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 2. sezon Lucyfera

W drugim sezonie Lucyfer Morningstar (Tom Ellis) i jego brat Amenadiel (DB Woodside), którzy prowadzili wcześniej spór dotyczący powrotu tego pierwszego do zaświatów, łączą swoje siły. Powodem sojuszu jest odnalezienie zbiegłej z piekła matki, Charlotte (Tricia Helfer). W końcu Lucyfer nie przypomina swego ojca, więc rodzic, do którego z kolei jest podobny, z pewnością musi być dość przerażający. Praca Lucyfera w policji Los Angeles także zostaje przewrócona do góry nogami, gdy do jednostki dołącza Elle Lopez (Aimee Garcia) – inteligentna i twarda kryminolog. Jej przekonania stawiające na równi wiarę oraz naukę przyciągają uwagę Lucyfera. Pani dr Linda Martin (Rachael Harris), która stała się nie tylko terapeutką, lecz także powierniczką głównego bohatera, bez wątpienia będzie miała dużo kolejnych rad do udzielenia, a gdy zakończy swą pracę, sama będzie mogła potrzebować terapeuty…

Plakat serialu

Lucyfer powróci 1 maja z odcinkiem 14.

Źródło: TVLine / Ilustracja wprowadzenia: TVLine

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?