Program TV – Dirty Dancing, Snajper i Blade 2 dziś w telewizji! (26.01.2016)

Zapraszam do czwartkowego przeglądu najciekawszych filmów w telewizji. Sporo dzisiaj solidnego kina sensacyjnego a na dokładkę po raz kolejny w zestawiueniu znajdziecie kultowym film o tańcu.


Zawód: Szpieg

22.35 TVP 2

Sensacyjny, USA, 98 min, premiera PL: 1993
Reżyseria: Luis Llosa
Obsada: Tom Berenger

Opis dystrybutoraSprawnie zrealizowane kino akcji, które z pewnością nie rozczaruje fanów gatunku. Ta trzymająca w napięciu produkcja opowiada o dwóch strzelcach wyborowych, których misja w południowoamerykańskiej dżungli okazuje się śmiertelnie niebezpieczna. W śmiałków wcielają się Billy Zane i Tom Berenger, który wystąpił również w dwóch kontynuacjach filmu. Przebywający w Panamie strzelec wyborowy sierżant Thomas Beckett (Berenger) otrzymuje od amerykańskiego rządu specjalne zadanie. Musi zlikwidować generała Alvareza (Frederick Miragliotta), który stoi na czele buntowników zagrażających ustrojowi demokratycznemu w tym państwie. Tytułowemu bohaterowi filmu “Snajper”, Beckettowi, ma pomagać młody agent Richard Miller (Zane), świetny strzelec i mistrz olimpijski. Posiada on wiele zalet, brakuje mu jednak doświadczenia. Zgodził się na wyjazd do Panamy w nadziei, że powodzenie na misji stanie się początkiem jego kariery w Waszyngtonie. Thomas i Richard, wspierani przez kolegów, przemierzają dżunglę w poszukiwaniu Alvareza. Nie wiedzą, że ich tropem podąża inny snajper – uczeń Becketta, który obecnie pracuje dla jego wroga.

https://www.youtube.com/watch?v=M1f0c3utHGI


Blade: Wieczny łowca 2

22.10 TNT

Akcja, Horror, USA, Niemcy, 117 min, premiera PL: 07 czerwiec 2002
Reżyseria: Guillermo del Toro 
Obsada: Wesley Snipes, Ron Perlman

Opis dystrybutora: Blade jest pół wampirem, pół człowiekiem. Od najmłodszych lat, wychowywany przez Abrahama Whistlera zacięcie walczy przeciw wampirom. Gdy Whistler dostaje się do niewoli, Blade zaczyna go szukać. Przyrzeka sobie, że nie spocznie póki go nie znajdzie. Po dwóch latach i tysiącach wampirów zamienionych w pył bohater odnajduje swojego opiekuna. Niestety teraz przed światem staje nowe niebezpieczeństwo – polujące na wampiry mutanty, które są odporne na srebro. Przywódca wampirów proponuje swojemu dawnemu wrogowi Blade’owi sojusz wymierzony przeciwko mutantom, na których czele stoi Nomak. Blade wraca sprzymierzając się z grupą “normalnych” wampirów, aby walczyć z nową, silniejszą i doskonalszą odmianą. Po początkowych niepowodzeniach, w końcu udaje się zapobiec rozwojowi nowej rasy i obronić ludzkość przed zagładą.

https://www.youtube.com/watch?v=vAUB7dcUn8o


Dirty Dancing

18.55 Polsat Film

Melodramat, Muzyczny, USA, 100 min, premiera: 1987
Reżyseria: Emile Ardolino 
Obsada: Patrick Swayze, Jennifer Grey

Opis dystrybutora: Młoda dziewczyna spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca John’ego. Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie. Film okraszony muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob. 

https://www.youtube.com/watch?v=eIcmQNy9FsM


Snajper

20.40 TVP 2

Dramat, Sensacyjny, USA, 126 min, premiera PL: 27 kwiecień 2001
Reżyseria: Tony Scott 
Obsada: Robert Redford, Brad Pitt
 
Opis dystrybutora: Znakomite, szczegółowo dopracowane i wciągające kino polityczno-szpiegowskie z fenomenalnym duetem aktorskim, jaki stworzyli Robert Redford i Brad Pitt. Scenariusz filmu powstał na podstawie opowiadania Michaela Frosta Becknera. Akcja produkcji toczy się na początku lat 90. XX w. Robert Redford gra tu doświadczonego, starzejącego się już oficera CIA Nathana D. Muira, który ma zamiar wkrótce przejść na emeryturę. Brad Pitt zaś wciela się w postać jego ucznia i zarazem przyjaciela, Toma Bishopa zwanego Harcerzykiem. Mężczyźni poznali się podczas wojny w Wietnamie, kiedy to Muir zwerbował Bishopa do pracy w wywiadzie. W kolejnych latach razem przeprowadzili wiele akcji, m.in. w Berlinie i Bejrucie. Tymczasem do USA dociera wiadomość, że Bishop został schwytany i uwięziony w chińskim więzieniu. Oskarżony o szpiegostwo agent w ciągu 24 godzin ma zostać stracony. Amerykański rząd za wszelką cenę chce uniknąć międzynarodowego konfliktu i postanawia nie interweniować w sprawie Bishopa, który zachował się w sposób niesubordynowany. Został bowiem schwytany podczas próby odbicia innego więźnia, o której to akcji nie wiedzieli jego przełożeni. Muir zostaje natychmiast wezwany przez szefów CIA. Ma zdać relację ze swoich kontaktów z Bishopem. Gdy dowiaduje się, że jego szefowie spisali Harcerzyka na straty, pozornie zachowuje spokój. W rzeczywistości jednak, w tajemnicy przed nimi, natychmiast zaczyna wdrażać w życie plan odbicia kolegi, mając do pomocy jedynie swoją sekretarkę, Gladys (Marianne Jean-Baptiste). Bohater filmu uruchamia znajomości i nie szczędzi zgromadzonych na emeryturę środków, by nie opuszczając miasta, zorganizować akcję ratunkową w Chinach.

https://www.youtube.com/watch?v=id4md3teqGo

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?