Czy Lost: Zagubieni powrócą? Producent serialu wyraża swoją opinię

Ile to już lat? 7? Tak, minęło już prawie 7 lat od emisji ostatniego odcinka serialu Lost: Zagubieni. Produkcja doczekała się sześciu sezonów, a w latach swej świetności cieszyła się niezwykłą, jak na ówczesną rzeczywistość, popularnością. Nic więc dziwnego, że w dobie wszelkiej maści rebootów, remake’ów i innych metod wskrzeszania uznanych marek, ktoś wpadł na pomysł dopytania się producentów o przyszłość własnego dzieła. Przecież w kinematografii 7 lat to nic nie znacząca chwila, a takie Miasteczko Twin Peaks wraca na ekrany po (uwaga) 16-letniej przerwie. Czy zatem istnieje szansa na wznowienie serii Zagubionych? Obawiamy się, że nie koniecznie …

Damon Lindelof, jeden z wielu producentów serialu, udzielił wywiadu portalowi Entertainment Weekly, w którym jasno wyraził swoją opinię na ten temat. Co z niej wynika? Stanowcze NIE dla powrotu w znanej nam postaci:

W serialu mogliście ujrzeć nie tylko śmierć wszystkich bohaterów, ale także ich doświadczenia pośmiertne. Jakikolwiek powrót do Zagubionych musiałby być związany z wprowadzeniem nowych postaci […] Ponowne podjęcie wątków z zakończonej serii byłoby swego rodzaju zdradą względem fanów, którym musielibyśmy wmówić, że istnieje jeszcze jakaś historia do opowiedzenia. Tym bardziej, iż posiadaliśmy wystarczającą ilość czasu, aby zakończyć wszystko na naszych warunkach.

lost

Zobacz również: Gwiazda Wikingów twórcą i głównym bohaterem nowego serialu historycznego!

Widzimy zatem, że nie mamy co liczyć na wskrzeszenie serii. Przynajmniej nie w takim wydaniu jak poprzednio. Lindelof zaznaczył bowiem, iż twórcy są otwarci na propozycje w sprawie zagospodarowania franczyzy przez kogoś z nowymi pomysłami:

Carlton Cuse [producent wykonawczy – przyp.red.] i ja zawsze mówiliśmy, że z otwartymi ramionami przyjmiemy wszelkie przyszłe pomysły na wykorzystanie serii. Zagubieni są zbyt dużą franczyzą dla jednej ekipy filmowej – nawet dla samego J.J. Abramsa [współtwórca serialu]. Jest coś niezwykłego w tym, jak George Lucas potrafił przekazać światu uniwersum Gwiezdnych Wojen, dzięki czemu obecnie żyje mnóstwo ludzi, którzy się na nim wychowali i którzy przy nim pracują. Liczymy na to, że kiedyś będzie można powiedzieć to samo o Zagubionych.

I co wy na to? Czy chcielibyście jeszcze raz znaleźć się na Wyspie? A może macie swoje pomysły na zagospodarowanie franczyzy? Twórcy czekają na odpowiedź!

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?