Program TV – Jutro nie umiera nigdy, Komando i Punisher: Strefa Wojny dziś w telewizji! (sobota 21.01)

Zapraszam do sobotniego przeglądu najlepszych filmów w polskiej telewizji. Wiele osób znajdzie coś dla siebie – miłośnik brutalnych komiksowych adaptacji, przygód agenta 007 czy świetnego kina wojennego.


Punisher: Strefa wojny

21.00 Polsat Film

Sensacja, USA, Niemcy, Kanada, 103 min, premiera PL: 4 grudzień 2008
Reżyseria: Lexi Alexander 
Scenariusz: Matt Holoway, Art Marcum, Nick Santora
Obsada: Ray Stevenson

Opis dystrybutora: Były oficer jednostek specjalnych Frank Castle powraca razem z całym swoim arsenałem broni jako Punisher. Tym razem będzie toczył jednoosobową wojnę na dwóch frontach. Polując na bezwzględnego gangstera Billy’ego Russoti, Castle potwornie go oszpeca podczas wymiany ognia, w trakcie której ginie także pracujący pod przykrywką agent FBI. Szukając zemsty, Russoti przybiera imię “Jigsaw” i kompletuje grupę najbardziej osławionych kryminalistów podziemia. Agenci Federalni tymczasem formują specjalny oddział do walki z samozwańczym obrońcą. Teraz Punisher musi znaleźć sposób na wymknięcie się polującym na niego stróżom prawa i pokonanie armii Jigsawa. 

https://www.youtube.com/watch?v=liABMxEvPAc


Jutro nie umiera nigdy

20.25 TVP 1

Sensacja, Wielka Brytania, USA, 119 min, premiera PL: 16 styczeń 1998
Reżyseria: Roger Spottiswoode
Scenariusz: Bruce Feirstein
Obsada: Pierce Brosnan, Jonathan Pryce

Opis dystrybutora: Pierce Brosnan po raz wtóry wciela się w rolę agenta 007 w tej spektakularnej przygodzie pełnej brawurowych wyczynów i niesamowitych elektronicznych gadżetów. Niepokonany James Bond musi zapobiec olbrzymiej katastrofie. Ktoś podburza światowe mocarstwa przeciw sobie, co może doprowadzić do wybuchu III Wojny. 007 wpada na ślad prawdziwego przestępczego geniusza. Elliot Carver – właściciel globalnego imperium medialnego manipuluje światowymi wydarzeniami. W walce z terrorystą pomagają Bondowi jak zwykle piękne kobiety – żona Elliota i bezwzględna chińska agentka Wai Lin.

https://www.youtube.com/watch?v=eqrk7-mx2D0


Komando

20.00 Super Polsat

Akcja, USA, 92 min
Reżyseria: Mark Lester 
Scenariusz: Steven de Souza
Obsada: Arnold Schwarzenegger

Opis dystrybutora: John Matrix należał do specjalnego oddziału komandosów. Teraz jest już na zasłużonej emeryturze. Zmienił tożsamość i żyje w leśnej głuszy ze swoją córką, Jenny. Jednak starzy wrogowie nie dają za wygraną. Potrzebują Matrixa do wykonania jeszcze jednego zadania. Aby go do tego zmusić porywają Jenny jako zakładniczkę. Furia byłego komandosa sięga szczytu, staje się jednoosobową armią, nikt i nic nie może go powstrzymać.

https://www.youtube.com/watch?v=pPhISgw3I2w


Byliśmy żołnierzami

23.05 TVN Fabuła

Dramat , Wojenny, USA, Niemcy, 138 min, premiera PL: 12 lipiec 2002
Reżyseria: Randall Wallace 
Scenariusz: Randall Wallace
Obsada: Mel Gibson
 
Opis dystrybutora: Opowieść o pierwszym potężnym starciu amerykańskiego wojska z Wietkongiem, które zamiast stać się przestrogą, było początkiem strasznego koszmaru. W niedzielę 14 listopada 1965 roku o 10:48, podpułkownik Moore i jego żołnierze lądują w strefie X-Ray w dolinie Ia Drang, zwanej Doliną Śmierci. Moore jako pierwszy staje na polu bitwy, nie przypuszczając, że za moment jego 400 ludzi zostanie otoczonych przez 2000 wietnamskich żołnierzy. Trzy dni i trzy noce morderczych walk pochłoną setki ofiar po obu stronach, pozostawiając najbliższych pogrążonych w rozpaczy i żałobie. Wzruszająca opowieść o ludziach czynu i ich rodzinach, które przeżywały prawdziwą wojnę we własnych sercach, czekając na wieści z frontu.

https://www.youtube.com/watch?v=VfGSCaSmKTM

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?