Program TV – Starcie Tytanów, Dirty Dancing i Wieczny student dziś w telewizji! (środa 18.01.2017)

Zapraszam do poniedział środowego przeglądu najciekawszych filmów w telewizji. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Starcie tytanów

21.00 TNT

Akcja, Fantasy , Przygodowy, USA, 100 min, premiera PL: 09 kwiecień 2010
Reżyseria: Louis Leterrier 
Scenariusz: Travis Beacham, Phil Hay, Matt Manfredi
Obsada: Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Mads Mikkelsen

Opis dystrybutoraW ostatecznym starciu sił ludzie występują przeciwko królom, a królowie przeciw bogom. Jednak wojna pomiędzy bogami może zniszczyć świat. Urodzony jako bóg, ale wychowany jako człowiek Perseusz nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed mściwym bogiem podziemnego świata zmarłych, Hadesem. Nie mając nic do stracenia Perseusz zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić niebezpieczną wyprawę i pokonać Hadesa, zanim ten odbierze moc Zeusowi i urządzi piekło na ziemi. Walcząc z bezbożnymi demonami i przerażającymi bestiami, Perseusz i jego wojownicy przetrwają tylko wtedy, jeśli śmiały wojownik uwierzy w swoją boską moc, przeciwstawi się przeznaczeniu i stanie się kowalem własnego losu.

https://www.youtube.com/watch?v=XJNenKqmOMU


Wieczny student

20.40 Polsat

Komedia, Romans, USA, Niemcy, 92 min, premiera: 2002
Reżyseria: Walt Becker
Scenariusz: Brent Goldberg, David Wagner
Obsada: Ryan Reynolds

Opis dystrybutora: Historia Vana Wildera, idola uniwersyteckiego kampusu. który zajmuje tę zaszczytną pozycję od… siedmiu upojnych lat. Nie jest to bynajmniej efektem bolesnej porażki naukowej, lecz precyzyjnie wypracowanego planu. Van nie chce kończyć studiów. Dyplom magistra go nie interesuje. W ankiecie studenckiej w rubryce “Planowany rozwój kariery zawodowej” wpisuje: właściciel plaży lub/i portier w kasynie.

To, co interesuje go najbardziej, to: uwielbienie tłumów, zapatrzone w niego dziewczyny i sława genialnego organizatora odlotowych imprez na wielką skalę. Niestety, tata Vana nie podziela jego ambicji. Jego cierpliwość finansowa wreszcie się wyczerpuje i drastycznie likwiduje Vanowi dostęp do funduszu edukacyjnego. Aby móc pozostać w swoim raju, Van postanawia zarobić na dalszą “naukę” i robi to, co potrafi najlepiej – organizuje gigantyczną, szaleńczą, zakręconą imprezę, by z niej zebrać potrzebne środki.

https://www.youtube.com/watch?v=qShNioFXXwM


Dirty Dancing

21.00 Polsat Romans

Melodramat, Muzyczny, USA, 100 min, premiera: 1987
Reżyseria: Emile Ardolino 
Scenariusz: Eleanor Bergstein
Obsada: Patrick Swayze, Jennifer Grey

Opis dystrybutora: Młoda dziewczyna spędza wakacje wraz z rodzicami i siostrą w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym. To właśnie tutaj poznaje przystojnego instruktora tańca John’ego. Między młodymi ludźmi rodzi się uczucie. Film okraszony muzyką, która w 1988 roku zdobyła Oskara i Złoty Glob. 

https://www.youtube.com/watch?v=eIcmQNy9FsM


Iron Sky

23.40 TVP 1

Komedia, Akcja, Sci-Fi, Australia, Finlandia, Niemcy, 93 min, premiera PL: 27 kwiecień 2012
Reżyseria: Timo Vuorensola
Scenariusz: Michael Kalesniko, Timo Vuorensola
Obsada: Udo Kier
 
Opis dystrybutora:Gdy w 1945 roku III Rzesza chyli się ku upadkowi, z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wysyłają na Księżyc misję ostatniej szansy. Wkrótce po ciemnej stronie srebrnego globu powstanie tajna baza, w której hitlerowcy rozpoczną realizację diabelskiego planu zemsty. W 2018 roku Ziemia stanie się celem kontrataku imperium fuhrera, zapoczątkowanego przez “meteorblitzkrieg”, który skalą zniszczeń przyćmi nawet kosmiczną zagładę z Dnia Niepodległości. W mrożącej krew w żyłach i śmiech na twarzach widzów roli charyzmatycznego wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier – ulubiony aktor Larsa Von Triera i Wima Wendersa. 

https://www.youtube.com/watch?v=Jth4yATniS4

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?