Program TV – Maczeta, Dzień w którym zatrzymała się Ziemia i G.I. Joe: Odwet dziś w telewizji! (poniedziałek 16.01)

Zapraszam do poniedziałkowego przeglądu najciekawszych filmów w telewizji. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Maczeta

22:20 TV Puls

Akcja, USA, 105 min, premiera PL: 26 listopad 2010
Reżyseria: Ethan Maniquis, Robert Rodriguez 
Scenariusz: Robert Rodriguez, Álvaro Rodríguez
Obsada: Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal

Opis dystrybutora: Tytułowy mściciel i mistrz w posługiwaniu się bronią sieczną, to pochodzący z Meksyku agent federalny, ukrywający się w Stanach Zjednoczonych. Skorumpowany senator, który wykorzystuje go do własnych celów, popełnia życiowy błąd – oszukany i rozjuszony Maczeta wkracza do akcji z zabójczym rozmachem. Bo kiedy wnerwisz faceta, który nie ma nic do stracenia, musisz liczyć się z ostrymi konsekwencjami.

https://www.youtube.com/watch?v=wwgQV875k1k


Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia

20.10 Polsat

Dramat , Science Fiction, Thriller, USA, Kanada, 104 min, premiera PL: 16 styczeń 2009
Reżyseria: Scott Derrickson 
Scenariusz: David Scarpa
Obsada: Keanu Reeves

Opis dystrybutora: Nowa wersja kultowego filmu 1951 roku. Doktor Helen Benson poznaje Klaatu – kosmitę usiłującego ostrzec Ziemian przed katastrofą. Gdy władze odmawiają Klaatu spotkania z przedstawicielami ONZ i traktują go jak wroga, Helen i jej pasierb dowiadują się, że nie ma on złych zamiarów. Od doktor Benson zależy los całej planety – musi przekonać przybysza, że Ziemianie zasługują na to, by ich ocalić. Pytanie brzmi, czy nie jest już na to za późno?

https://www.youtube.com/watch?v=rcSJ-6354-A


G.I. Joe: Odwet

22.55 TVN

Akcja, Science Fiction, USA, 110 min, premiera PL: 12 kwiecień 2013
Reżyseria: Jon M. Chu 
Scenariusz: Rhett Reese, Paul Wernick
Obsada: Dwayne “Rock” Johnson, Channing Tatum

Opis dystrybutora: Bohaterami filmu są członkowie elitarnej jednostki, którzy walczą z najniebezpieczniejszymi przestępcami świata.

https://youtu.be/Ej1A9l4Yn3E


Byliśmy żołnierzami

21.00 TVN Fabuła

Dramat , Wojenny, USA, Niemcy, 138 min, premiera PL: 12 lipiec 2002
Reżyseria: Randall Wallace 
Scenariusz: Randall Wallace
Obsada: Mel Gibson
 
Opis dystrybutora: Opowieść o pierwszym potężnym starciu amerykańskiego wojska z Wietkongiem, które zamiast stać się przestrogą, było początkiem strasznego koszmaru. W niedzielę 14 listopada 1965 roku o 10:48, podpułkownik Moore i jego żołnierze lądują w strefie X-Ray w dolinie Ia Drang, zwanej Doliną Śmierci. Moore jako pierwszy staje na polu bitwy, nie przypuszczając, że za moment jego 400 ludzi zostanie otoczonych przez 2000 wietnamskich żołnierzy. Trzy dni i trzy noce morderczych walk pochłoną setki ofiar po obu stronach, pozostawiając najbliższych pogrążonych w rozpaczy i żałobie. Wzruszająca opowieść o ludziach czynu i ich rodzinach, które przeżywały prawdziwą wojnę we własnych sercach, czekając na wieści z frontu.

https://www.youtube.com/watch?v=VfGSCaSmKTM

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?