Program TV – Iron Man 2, Robocop 2 i Elektra dziś w telewizji (czwartek 12.01.2017)

Dziś na liście 2 filmy komiksowe – druga część historii Tony’ego Starka, znanego oczywiście jako Iron Man i dużo mniej lubiana Elektra 😉 Poza tym sequel Robocopa i dramat Erin Brockovich.

Iron Man 2

22.45 TVN Fabuła

Akcja, Przygodowy, Fantasy , USA, 124 min, premiera PL: 30 kwiecień 2010
Reżyseria: Jon Favreau 
Scenariusz: Justin Theroux
Obsada: Robert Downey Jr, Scarlett Johanson, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson, Mickey Rourke

Opis dystrybutora: Świat już wie, że miliarder i konstruktor, Tony Stark to superbohater Iron Man. Jego życie stało się więc jeszcze bardziej intensywne niż było dotychczas. Rząd, prasa i zwykli obywatele naciskają, by Stark podzielił się swoją technologią z armią. Tony obawia się jednak, że tajne informacje dostaną się w ręce groźnego Ivana Vanko. Wraz z Pepper Potts i Jamesem „Rhodeyem” Rhodesem tworzy przymierze, które ma powstrzymać potężną, wrogą siłę. Mężczyzna ponownie przywdziewa strój superbohatera i stawia czoła swojemu największemu wrogowi.

https://www.youtube.com/watch?v=BoohRoVA9WQ


Erin Brockovich

22.15 Polsat

Biograficzny, Dramat , USA, 131 min, premiera PL: 19 maj 2000
Reżyseria: Steven Soderbergh
Scenariusz: Susannah Grant
Obsada: Julia Roberts, Albert Finney

Opis dystrybutora: Nie dałbyś za nią pięciu groszy. Erin Brockovich jest dwukrotną rozwódką i samotnie wychowuje trójkę dzieci. Nie ma pieniędzy, wykształcenia ani szansy na znalezienie pracy. Ma za to wybuchowe usposobienie i ostry język, wali prawdę prosto z mostu i ekstrawagancko się ubiera. I kto by pomyślał, że pewnego dnia rzuci sobie do stóp całe miasteczko i powali na kolana wielka korporację? Erin cudem zdobywa pracę w kancelarii wziętego adwokata Eda Masry. Wertując akta odkrywa, że potężny koncern doprowadził do zanieczyszczenia wody w małym prowincjonalnym miasteczku, którego mieszkańcy od dawna zapadają na najrozmaitsze choroby. Z pomocą Eda kieruje sprawę do sądu, który przyznaje reprezentowanym przez nią klientom odszkodowanie w wysokości 333 milionów dolarów, największe w historii amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. 

https://www.youtube.com/watch?v=jjqUUxIy_yk


Robocop 2

21.00 TV 4

Komedia, Wojenny, Fabularny, Polska, 236 min, premiera PL: 02 kwiecień 1970
Reżyseria: Irvin Kershner 
Scenariusz: Frank Miller, Walon Green
Obsada: Peter Weller

Opis dystrybutora: Robocop oraz policjantka Anne Lewis prowadzą śledztwo w sprawie gangstera Caina. Podczas ataku na jego kryjówkę Robocop zostaje prawie całkowicie zniszczony. Na polecenie prezesa OCP dr Faxx naprawia maszynę, ale zmienia przy tym oprogramowanie. Od tego momentu Robocop jest łagodny jak baranek. W tym samym czasie spece z OCP konstruują drugą maszynę policjanta ,ale pozbawianą jakichkolwiek zasad bez współczucia i bez przeszłości. W jego wnętrze będzie wszczepiona osobowość Caina, który jako gangster nie szanuje prawa, a przy tym nienawidzi Robocopa.

https://www.youtube.com/watch?v=Yxumzn82V9s

Elektra

22.15 TV Puls

Przygodowy, Akcja, Fantasy , USA, Kanada, 97 min, premiera PL: 18 luty 2005
Reżyseria: Rob Bowman 
Scenariusz: Raven Metzner, Stu Zicherman, Zak Penn, Frank Miller
Obsada: Jennifer Garner

Opis dystrybutora: Elektra jest tajemniczą, niepokonaną i obdarzoną niezwykłym urokiem osobistym bohaterką kina akcji – zabójczą kombinacją wdzięku i siły. Elektra, która cudem uszła śmierci z rąk wrogów, odcina się od świata i żyje tylko dla swego kolejnego zlecenia.

Zbieg okoliczności zmusi ją do podjęcia decyzji, która dramatycznie zaważy na całym jej dalszym życiu- otworzy przed nią nowe możliwości lub zniszczy ją raz na zawsze: wbrew wszystkim i wszystkiemu Elektra stanie po stronie Marka i Abby Millerów, ojca i córki, którzy ukrywają się, by uniknąć zemsty z rąk zabójców nasłanych przez potężny syndykat zbrodni ukrywający się pod kryptonimem Ręka…

https://www.youtube.com/watch?v=lJsYp0oWAgk

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?