Program TV – Diuna, Furia i Piąty element dziś w telewizji (wtorek 10.01.2016)

Zapraszam na wtorkowy przegląd najciekawszych filmów w telewizji. Macie do wyboru adaptację wspaniałej książki science fiction Franka Herberta i produkcję science fiction z Bruce’m Willisem.


Diuna

18.20 CBS Europa

Science Fiction, USA, 137 min, premiera 1984
Reżyseria: David Lynch 
Scenariusz: David Lynch
Obsada: Sting, Patrick Stewart, Max von Sydow

Opis dystrybutora: 10191 rok. Imperator Shaddam IV (José Ferrer) nadzoruje wydobywanie substancji melanż, umożliwiającej podróże w czasoprzestrzeni. Znajduje się ona na pustynnej planecie Arrakis zwanej Diuną. Shaddam wysyła tam Atrydów – księcia Leto (Jürgen Prochnow) i jego syna Paula (Kyle MacLachlan). W tym samym czasie zleca wrogiemu rodowi Harkonnenów – pod przywództwem barona Vladimira (Kenneth McMillan) – wyeliminowanie rodu Atrydów. Książę Leto ginie, ale jego synowi udaje się przeżyć. Wkrótce spotyka mieszkańców Diuny – Fremenów. Od lat czekają oni na przybycie mesjasza, który uwolni ich spod panowania imperatora. Biorą go więc za długo wyczekiwanego zbawiciela. Oddają się pod przywództwo Paula, który z ich pomocą zamierza pokonać Harkonnenów. Oparte na książce Franka Herberta z 1965 roku, uchodzącej za jedną z najważniejszych w dziejach literatury science-fiction. Nominacja do Oscara za dźwięk.

https://www.youtube.com/watch?v=KwPTIEWTYEI


Piąty element

21.55 TV Puls

Science Fiction, Akcja, Francja, 126 min, premiera PL: 17 październik 1997
Reżyseria: Luc Besson 
Scenariusz: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Obsada: Bruce Willis, Gary Oldman, Mila Jovovich

Opis dystrybutora: W ciągu każdych 5000 lat, Zło Absolutne nawiedza Wszechświat w celu zniszczenia wszystkiego, co żyje. Przed wiekami w obronie wszechświata stawali Mondoshawanowie – dobroczynni kosmici, którzy wynaleźli skuteczną broń przeciw Złu i ukryli ją na Ziemi, w egipskiej świątyni, gdzie przeleżała całe stulecia. Broń ta składa się z pięciu elementów, z których cztery są przechowywanymi w specjalnych pojemnikach żywiołami natury: ziemią, ogniem, wodą i powietrzem. Niech pozostanie tajemnicą, co (a może raczej, kto) jest tym piątym, najważniejszym elementem . . .

https://www.youtube.com/watch?v=fQ9RqgcR24g


Furia

20.10 Polsat

Dramat , Kryminał, Thriller, USA, Wielka Brytania, 117 min, premiera PL: 23 kwiecień 2010
Reżyseria: Martin Campbell 
Scenariusz: Andrew Bovell, William Monahan
Obsada: Mel Gibson

Opis dystrybutora: Detektyw Thomas Craven prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa swojej córki, Emmy. Nie mogąc liczyć na sprawiedliwość w obliczu prawa, wypowiada prywatną wojnę tym, którzy są odpowiedzialni za jej śmierć. Aby wydobyć na światło dzienne prawdę, jest gotów zniszczyć wszystkich, którzy staną mu na drodze. Rozpoczęte przez niego dochodzenie prowadzi przez labirynt korporacyjnych oszustw i rządowych kłamstw. Czy rzeczywiście Emma była tylko niewinną ofiarą? Wkrótce sam staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.   

https://www.youtube.com/watch?v=M1VNPTj-1uc


Top Gun

21.00 TNT

Akcja, Dramat , Przygodowy, USA, 110 min, premiera PL: 1986
Reżyseria: Tony Scott 
Scenariusz: Jim Cash, Jack Epps Jr.
Obsada: Tom Cruise, Val Kilmer

Opis dystrybutora: Kasowy szlagier filmowy, brawurowo łączący dynamiczną akcję, romans, przebojową muzykę oraz imponujące, zapierające dech w piersiach zdjęcia powietrznych akrobacji. Miarą sukcesu filmu były nie tylko pełne kina, ale i rekordowa liczba chętnych do służby w marynarce. Szkoła lotnictwa marynarki to wylęgarnia młodych orłów. Jeden z nich to „Maverick” Michaell (Tom Cruise), szalony i ambitny pilot, gotowy na wszystko, by być najlepszym. Pomaga mu w tym piękna instruktorka (Kelly McGillis), a lekcje z nią wkrótce przenoszą się poza klasę.

https://youtu.be/V-D6iFo2LeQ


Dzień próby

20.00 TVN 7

Dramat , Kryminał, Thriller, USA, Australia, 122 min, premiera PL: 01 luty 2002
Reżyseria: Antoine Fuqua 
Scenariusz: David Ayer
Obsada: Denzel Washington, Ethan Hawke

Opis dystrybutora: Każdego dnia na ulicach amerykańskich dzielnic biedoty toczy się wojna – między mieszkańcami, handlarzami narkotyków i ludźmi, którzy przysięgli chronić jednych przed drugimi.

Ta wojna pociąga za sobą liczne ofiary, nie tylko wśród członków gangów, ale także w szeregach policji. Sierżant Alonzo Harris jest detektywem z wydziału narkotykowego policji Los Angeles. Pracuje tam już 13 lat i przez ten czas zasłużył sobie na miano kontrowersyjnego gliniarza, nieustannie przekraczając granicę między tym co legalne i nielegalne. Jego początkowy zapał i optymizm wygasł w trakcie codziennej służby, w której postępowanie zgodnie z prawem oznaczałoby dla niego śmierć. Paradoksalnie, ściganie przestępców wymaga od Alonza i jego kolegów naruszania prawa.

Jake Hoyt, młody kandydat na gliniarza, ma odbyć staż u boku doświadczonego Alonzo Harrisa i poznać specyfikę pracy w wydziale narkotykowym. Nawet nie przypuszcza, że wróci do domu jako zupełnie ktoś inny. W ciągu jednego dnia młody rekrut musi przekonać swojego charyzmatycznego zwierzchnika, że nadaje się do tej bardzo niebezpiecznej pracy. Przez 24 godziny kryształowo czysty Jake będzie obserwował kontrowersyjne metody pracy Alonza i weryfikował swoje dotychczasowe wyobrażenie o pracy policjanta – nieskazitelnego stróża prawa. Każdy z nich ryzykuje życiem i karierą, by udowodnić, że lepiej wie, czym jest sprawiedliwość.

https://www.youtube.com/watch?v=DXPJqRtkDP0

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?