Program TV – Pojutrze, Ida i Evan Wszechmogący dziś w telewizji! (poniedziałek 9.01.2016)

Dzisiaj w repertuarze znajdziecie aktorską produkcję na licencji kultowych figurek, oscarowy polski film i porządną produkcję katastroficzną.

Pojutrze

20.10 Polsat

Katastroficzny, USA, 124 min, premiera PL: 27 maj 2004
Reżyseria: Roland Emmerich 
Scenariusz: Roland Emmerich, Jeffrey Nachmanoff
Obsada: Jake Gyllenhaal

Opis dystrybutora: Czy świat stoi u progu nowej epoki lodowcowej? To pytanie od lat zadaje sobie klimatolog Jack Hall. Hall przekonany jest, że globalne ocieplenie prędzej czy później doprowadzi do katastrofalnych zmian klimatycznych na naszej planecie. Wyniki badań, które przeprowadził na Antarktydzie, pokazują, że podobna katastrofa miała miejsce już wcześniej, dziesięć tysięcy lat temu. Wszystko wskazuje na to, że wydarzy się ponownie: od Antarktydy odrywa się olbrzymi kawał grubej pokrywy lodowej, a całym globem wstrząsa seria niezwykłych kataklizmów. Na Tokio spada grad wielkości grejpfrutów, Hawaje pustoszy huragan wiejący z niesamowitą siłą, w Indiach zaczyna padać śnieg, a Los Angeles zostaje niemal zmiecione z powierzchni ziemi przez gigantyczne tornado.Obawy Jacka potwierdza jego kolega ze Szkocji, profesor Rapson: słodka woda z topniejących czap polarnych zalała oceany, zakłócając prądy morskie, które stabilizują klimat na naszej planecie. Efekt cieplarniany sprawił, że Ziemi grozi nowa epoka lodowcowa, która nadejdzie po wielkiej, globalnej burzy…

Podczas gdy Jack stara się przekonać Biały Dom o nadciągającej katastrofie, jego siedemnastoletni syn Sam bierze udział w olimpiadzie szkolnej w Nowym Jorku. Temperatura gwałtownie spada i Manhattan zalany zostaje przez gigantyczną powódź. Sam chroni się w gmachu biblioteki publicznej, skąd udaje mu się dodzwonić do ojca. Jack ma czas, by przekazać mu jedno ostrzeżenie: pod żadnym pozorem nie wychodź na zewnątrz..

https://www.youtube.com/watch?v=HUBDFoMNXzA


G.I. Joe: Czas Kobry

22.55 TVN

Akcja, USA, Czechy, 118 min, premiera PL: 07 sierpień 2009
Reżyseria: Stephen Sommers 
Scenariusz: Stuart Beattie, David Elliot, Paul Lovett
Obsada: Channing Tatum, Sienna Miller, Ray Park, Christopher Eccleston

Opis dystrybutora: Elitarna jednostka wojskowa znana jako G.I. JOE przemierza góry Azji Środkowej, pustynie Egiptu, zatłoczone ulice Paryża, a nawet lodową pokrywę Bieguna Północnego, aby unieszkodliwić podstępnego handlarza bronią DESTRO, stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony tajemniczej organizacji KOBRA i powstrzymać ją od pogrążenia świata w chaosie. Wykonując swoje zadanie, G.I. JOE posługują się technologiami szpiegowskimi i sprzętem wojskowym najnowszej generacji. Będzie się działo.

https://www.youtube.com/watch?v=lDVvFUbnqEM


Ida

20.20 TVP Kultura

Dramat , Fabularny, Polska, Wielka Brytania, 80 min, premiera PL: 25 październik 2013
Reżyseria: Paweł Pawlikowski 
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Obsada: Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik

Opis dystrybutora: Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów musi poznać Wandę, swoją jedyną żyjącą krewną. Wanda mówi dziewczynie, że jest Żydówką. Obie wyruszają w podróż która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym kim są.

https://youtu.be/rfP4nEtuef8


Evan Wszechmogący

21.00 CBS Europa

Komedia, Fantasy , USA, 96 min, premiera PL: 24 sierpień 2007
Reżyseria: Tom Shadyac 
Scenariusz: Steve Oedekerk
Obsada: Steve Carell

Opis dystrybutora: Wybrany właśnie do Kongresu, Evan przenosi się z Buffalo na przedmieścia Huntsville w Wirginii wraz z żoną Joan i trzema synami – Dylanem, Jordanem i Ryanem. Po wprowadzeniu się do olbrzymiego domu położonego na wzgórzach północnej Wirginii, Evan przygotowuje się do pierwszego dnia pracy, jako kongresman z Nowego Jorku oferując Bogu modlitwę o “odmianę świata”. Nie wie jednak, że ten ma w stosunku do niego własne plany. Zaproszony do współpracy nad bardzo ważną ustawą przez jednego z najbardziej wpływowych członków parlamentu, Evan jest pewien, że jego modlitwy właśnie zostały wysłuchane. Chociaż jego współpracownicy – asystentka Rita, szef zespołu Marty oraz stażysta Eugene, są zachwyceni możliwością pracy z Longiem, Evan zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że oddali go to od i tak już zaniedbywanej rodziny. Władza jest jednak dla niego na tyle ważna, że przyjmuje propozycję. Wkrótce potem zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

https://www.youtube.com/watch?v=y4BaYuoEC1IŹródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?