Program TV – Iron Man 2, Robin Hood: Faceci w Rajtuzach i Jak rozpętałem II wojnę światową dziś w telewizji! (sobota 07.01)

Na ekranach telewizorów w sobotę po Święcie Trzech Króli znajdziecie sporo filmów z całego spektrum kina. Od najnowszych blockbusterów, przez parodię klasycznej produkcji z Robin Hoodem po jedną z najlepszych polskich komedii.

Iron Man 2

21.00 TVN Fabuła

Akcja, Przygodowy, Fantasy , USA, 124 min, premiera PL: 30 kwiecień 2010
Reżyseria: Jon Favreau 
Scenariusz: Justin Theroux
Obsada: Robert Downey Jr, Scarlett Johanson, Gwyneth Paltrow, Samuel L. Jackson, Mickey Rourke

Opis dystrybutora: Świat już wie, że miliarder i konstruktor, Tony Stark to superbohater Iron Man. Jego życie stało się więc jeszcze bardziej intensywne niż było dotychczas. Rząd, prasa i zwykli obywatele naciskają, by Stark podzielił się swoją technologią z armią. Tony obawia się jednak, że tajne informacje dostaną się w ręce groźnego Ivana Vanko. Wraz z Pepper Potts i Jamesem „Rhodeyem” Rhodesem tworzy przymierze, które ma powstrzymać potężną, wrogą siłę. Mężczyzna ponownie przywdziewa strój superbohatera i stawia czoła swojemu największemu wrogowi.

https://www.youtube.com/watch?v=BoohRoVA9WQ


Exodus: Bogowie i królowie

21.00 Polsat Film

Dramat , Historyczny, USA, Hiszpania, Wielka Brytania, 150 min, premiera PL: 09 styczeń 2015
Reżyseria: Ridley Scott 
Scenariusz: Bill Collage, Adam Cooper
Obsada: Christian Bale, Sigourney Weaver, Aaron Paul

Opis dystrybutora: Uznany reżyser Ridley Scott zaprasza na swój najnowszy film o człowieku, który znalazł w sobie odwagę, by stawić czoło całemu imperium. Przy użyciu najnowszej technologii i 3D Scott przeniósł na duży ekran opowieść o Mojżeszu (Christian Bale), który występuje przeciw egipskiemu faraonowi Ramzesowi (Joel Edgerton) i pomaga czterystu tysiącom niewolników uciec z Egiptu w czasie śmiertelnych plag.
Ogromna skala, na jaką zrobiono film, sprawia, że mamy do czynienia z produkcją niemal teatralną. Biblijne wyjście z Egiptu to niezwykła saga i trzymająca w napięciu historia o rywalizacji, zdradzie i pogoni za wolnością.
„Mojżesz to jeden z największych bohaterów wszech czasów, a jego życie to niesamowity materiał na film. Walka z Hetytami, niezwykłe budowle, plagi, rozstąpienie się Morza Czerwonego – aż się prosi, by zrobić film.” – mówi Scott i dodaje: „Uwielbiam opowieści, zapierające dech w piersiach i osadzone w konkretnych realiach historycznych. Pragnąłem pokazać starożytny Egipt tak, jak jeszcze nikt tego nie zrobił.”
Film powstawał w Pinewood Studios w Londynie, a także w Almerii w południowej Hiszpanii i na Fuerteventurze (Wyspy Kanaryjskie).

https://youtu.be/pA7jD50fxwk


Jak rozpętałem II wojnę światową

20.10 Polsat

Komedia, Wojenny, Fabularny, Polska, 236 min, premiera PL: 02 kwiecień 1970
Reżyseria: Tadeusz Chmielewski 
Scenariusz: Tadeusz Chmielewski
Obsada: Marian Kociniak

Opis dystrybutora: Wojenna farsa o pechowym szeregowcu Franku Dolasie, który koniecznie chce zabłysnąć bohaterskimi czynami, ale plącze się w coraz bardziej niesamowite tarapaty.

https://www.youtube.com/watch?v=aRzAbmfy_44

Robin Hood: Faceci w rajtuzach

20:00 Stopklatka

Komedia, Francja, 104 min, premiera PL: 1993
Reżyseria: Mel Brooks
Scenariusz: J.D. Shapiro, Evan Chandler
Obsada: Cary Elwes

Opis dystrybutora: Parodia filmów przygodowych, przede wszystkim “Robin Hooda – Księcia złodziei” z Kevinem Costnerem, zrealizowana przez mistrza zwariowanej komedii Mela Brooksa. Dwunastowieczna Anglia. Robin z Loxley (Cary Elwes) wraca do Anglii z Ziemi Świętej. Dowiaduje się, że jego majątek został skonfiskowany, a cała rodzina nie żyje. Informuje go o tym Blinkin (Mark Blankfield), niewidomy służący. Wkrótce Robin musi stawić czoła okrutnemu księciu Janowi (Richard Lewis) i jego poplecznikowi, szeryfowi z Rotingham (Roger Rees). Pomagają mu w tym czarnoskóry Apsik (Dave Chapelle) przebywający w Anglii na wymianie studenckiej, wyróżniający się potężną posturą Mały John (Eric Allan Kramer), Will Scarlet O’Hara (Matthew Porretta), którego rodzina pochodzi z Georgii, oraz przedsiębiorczy rabin Tuckman (Mel Brooks). Dzielny rozbójnik zakochuje się też w pięknej Marian (Amy Yasbeck). Musi zdobyć jej serce i klucz do pasa cnoty.

https://www.youtube.com/watch?v=K5q6U1cK3aU


Sylwester w Nowym Jorku

20.00 TVN

Komedia romantyczna , USA, 118 min, premiera PL: 09 grudzień 2011
Reżyseria: Garry Marshall 
Scenariusz: Katherine Fugate
Obsada: Ashton Kutcher, Robert De Niro, Jessica Biel, Michelle Pfeifer, Halle Berry, Zac Efron, Cary Elwes

Opis dystrybutora: Losy kilku par i singli przeplatają się nawzajem w trakcie sylwestrowej nocy.

https://youtu.be/1nwwP8ch3bU

Źródła: TeleTydzień, Telemagazyn, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?