Program TV – Czas Apokalipsy, Ja szpieg i Człowiek Widmo dziś w telewizji! (środa 04.01.2016)

Zapraszam do przeglądu dzisiejszego programu TV. Dzisiaj znajdziecie w nim arcydzieło Coppoli i kilka mniej znanych filmów, także polskich.

Czas Apokalipsy

21.00 TNT

Dramat , Wojenny, USA, 202 min, premiera PL: 11 lipiec 2003
Reżyseria: Francis Ford Coppola 
Scenariusz: Francis Ford Coppola, John Milius, Michael Herr

Opis dystrybutora: Wzbogacona o nowe sceny, poprawiona wersja słynnego obrazu Coppoli z 1979 r. Film stanowi luźną adaptację “Jądra ciemności” Josepha Conrada. W końcowym okresie wojny wietnamskiej kapitan Benjamin Willard zostaje wysłany z misją wytropienia w dżungli, na terenie Kambodży, tajemniczego Waltera E. Kurtza – pułkownika armii amerykańskiej, który stanął na czele zbuntowanego plemienia walczącego zarówno przeciw Amerykanom, jak i Wietnamczykom. Wyprawa niewielkiej załogi, przeprawiającej się w górę rzeki w coraz bardziej niedostępne rejony zielonego piekła, obfituje w wydarzenia dramatyczne i wstrząsające, ale także absurdalne, jak choćby występy “króliczków” Playboya. Kiedy łódź dociera wreszcie do obozu charyzmatycznego pułkownika Kurtza, Willard przekracza kolejny, tym razem ostatni już krąg piekielny, odkrywając najmroczniejsze pokłady ludzkiej duszy staczającej się z wyżyn nadludzkich, heroicznych marzeń, na dno obłędnych idei.

https://www.youtube.com/watch?v=twnJGBPOWw8


Człowiek widmo

21.00 Polsat Film

Thriller, Science Fiction, USA, Niemcy, 112 min, premiera PL: 08 wrzesień 2000
Reżyseria: Paul Verhoeven 
Scenariusz: Andrew W. Marlowe, Gary Scott Thompson

Opis dystrybutora: Pracujący na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych charyzmatyczny naukowiec Sebastian Caine wynajduje surowicę, która pozwala stać się niewidzialnym. Po serii udanych eksperymentów na zwierzętach rozentuzjazmowany Caine łamie rozkazy Pentagonu i wypróbowuje surowicę na samym sobie.

Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania, ale eksperyment pociąga za sobą nieprzewidziane skutki uboczne – zyskując niewyobrażalną moc Caine, “człowiek widmo”, zatraca wszelkie skrupuły moralne. “Zdumiewające, do czego jesteś zdolny, gdy nie musisz patrzeć na swoje odbicie w lustrze” – mówi. Jego współpracownicy, Linda McKay i Matthew Kensington, gorączkowo szukają antidotum, ale ich wysiłki spełzają na niczym. Sebastian wpada w amok i zaczyna uważać swych kolegów za największych wrogów. Nie bojąc się nikogo i niczego wypowiada im wojnę na śmierć i życie…

https://www.youtube.com/watch?v=FD_WBmmzTis


Sztos 2

20:00 Kino Polska

Fabularny, Sensacyjny , Komedia, Polska, 100 min, premiera PL: 20 styczeń 2012
Reżyseria: Olaf Lubaszenko 
Scenariusz: Olaf Lubaszenko, Jerzy Kolasa
Obsada: Cezary Pazura, Borys Szyc, Bogusław Linda, Janusz Józefowicz, Ewa Gawryluk, Edward Linde-Lubaszenko

Opis dystrybutora: Akcja dzieje się na przełomie lat 1981 i 1982, w okresie stanu wojennego. Sensacyjna opowieść o tym, że w życiu są rzeczy ważniejsze niż pieniądze.

https://www.youtube.com/watch?v=3RqCcwhRLC8


Ja, szpieg

18:55 Polsat Film

Sensacyjny, Komedia, USA, 97 min, premiera: 23 październik 2002
Reżyseria: Betty Thomas
Scenariusz: David Friedkin, Morton S. Fine
Obsada: Eddie Murphy, Owen Wilson

Opis dystrybutora: Niebezpieczny handlarz bronią wykrada supernowoczesny, eksperymentalny samolot szpiegowski, który ma zamiar przekazać w ręce międzynarodowego terrorysty. Z misją odzyskania samolotu rząd Stanów Zjednoczonych wysyła zapatrzonego w siebie boksera i niezawodnego agenta do zadań specjalnych. Uzbrojeni w super nowoczesną broń nieodebrani partnerzy muszą ocalić świat,– o ile uda im się znaleźć wspólny język.

https://www.youtube.com/watch?v=AuySEDN-TOg

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?