Program TV – Hellboy, Wojownicze Żółwie Ninja i Dziewczyna z tatuażem dziś w telewizji (1.01 Nowy Rok)

Jeśli macie ochotę zacząć Nowy Rok z polską telewizją, zapraszam do przeglądu programu TV na dzisiejszy dzień. Znajdziecie w nim różnorodne produkcje – dwie produkcje oparte na komiksach, dwa dramaty psychologiczne i świetny thriller, będący adaptacją książkowego bestsellera.

Wojownicze Żółwie Ninja

20.00 TVN

Animowany, Akcja, Przygodowy, USA, , premiera PL: 08 sierpień 2014
Reżyseria: Jonathan Liebesman 
Scenariusz: Kevin Eastman, Peter Laird, Josh Appelbaum, André Nemec, Evan Daugherty
Obsada: Megan Fox, Will Arnett, Whoopi Goldberg

Opis dystrybutora: Miasto potrzebuje bohaterów. Ciemność zapanowała w Nowym Jorku, bo Shredder i jego Klan Walczących Stóp trzymają wszystkich w ryzach – od policji po polityków. Przyszłość wygląda ponuro, ale nagle spod ziemi wyrastają czterej niezwykli bracia – Wojownicze Żółwie Ninja. Żółwie muszą współpracować z nieustraszoną dziennikarką April O’Neil (Megan Fox) i jej superinteligentnym kamerzystą Vernem Fenwickiem (Will Arnett), aby uratować miasto i powstrzymać diaboliczny plan Shreddera.

https://www.youtube.com/watch?v=Gjf4X_RAXN8


Dziewczyna z tatuażem

21.00 TVN Fabuła

Dramat , Thriller, USA, Szwecja, Wielka Brytania, Niemcy, 158 min, premiera PL: 13 styczeń 2012
Reżyseria: David Fincher 
Scenariusz: Steven Zaillian
Obsada: Daniel Craig, Rooney Mara

Opis dystrybutora: Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki. Mikael Blomkvist, znany dziennikarz oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego, Henrika Vangera. Ma zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Blomkvist nie wie, że każdy jego krok jest śledzony przez niezwykle inteligentną hakerkę, Lisbeth Salander, która wykonuje to na prośbę Vangera. Śledztwo z czasem zaczyna odkrywać krwawą i niebezpieczną historię rodziny Vanger.

https://youtu.be/24Hp4X_paQY


Hellboy

20:00 TV Puls

Przygodowy, Science Fiction, USA, 122 min, premiera PL: 17 wrzesień 2004
Reżyseria: Guillermo del Toro 
Scenariusz: Guillermo del Toro
Obsada: Ron Perlman, John Hurt

Opis dystrybutora: Los milionów wisi na włosku, gdy Hellboy, najbardziej niesamowity, wykorzystujący paranormalne zdolności demon staje po stronie dobra walcząc z siłami ciemności, które zjednoczyły się, by przyspieszyć Apokalipsę. Jest to trzymająca w napięciu, pełna akcji i niezwykłych zjawisk przygoda na podstawie znanej serii komiksowej autorstwa Mike’a Mignoli.

https://www.youtube.com/watch?v=kA9vtXbbhVs


Vanilla Sky

22.05 TVN

Dramat , Thriller, USA, Hiszpania, 136 min, premiera PL: 15 marzec 2002
Reżyseria: Cameron Crowe
Scenariusz: Alejandro Amenábar, Cameron Crowe, Mateo Gil
Obsada: Tom Cruise, Penelope Cruz, Cameron Diaz

Opis dystrybutora: Jednak… jakby jej czegoś brakowało. Podobnie jak krajobrazy puentylistyczne, czyjeś życie może być całkowicie odmienne, jeśli przyjrzeć mu się z bardzo bliska. W ciągu jednej nocy, David spotyka dziewczynę swych marzeń i traci ją popełniając drobną pomyłkę. Wrzucony nieoczekiwanie do szybkiej kolejki, gdzie spotykają się romans, komedia, podejrzenia, miłość seks i marzenia, David wyrusza w skomplikowaną podróż by odnaleźć własną duszę, a w rezultacie poszukiwań odkrywa cenną, efemeryczną naturę prawdziwej miłości.

https://www.youtube.com/watch?v=k09OX40NLUw


Piękny umysł

20.00 Stopklatka

Dramat , Biograficzny, USA, , premiera PL: 01 marzec 2002
Reżyseria: Ron Howard 
Scenariusz: Akiva Goldsman
Obsada: Rusell Crowe

Opis dystrybutora: Przejmująca historia życia geniusza matematycznego, zainspirowana biografią amerykańskiego naukowca – Johna Forbesa Nasha, Jr. Przystojny i znany ze swojego ekscentrycznego zachowania Nash dość wcześnie dokonał zadziwiającego odkrycia naukowego, stając tym samym u progu międzynarodowej kariery. Jego fantastyczne pasmo sukcesów i nagłe wyniesienie na wyżyny intelektualne zostały poważnie podkopane w momencie zdiagnozowania u Nasha symptomów schizofrenii. 
Stawiając czoła przeciwnościom, które niejeden znakomity umysł doprowadziły do załamania, Nash z pomocą swojej oddanej żony Alicjipróbuje zwalczyć chorobę. Po wielu latach zmagań, jego siła i wytrwałość zatriumfowały. W 1994 roku Nash uhonorowany został Nagrodą Nobla. Żywa legenda – John Nash nadal prowadzi swoją pracę naukową.

https://www.youtube.com/watch?v=nIR3wj9Ssaw

Źródła: TeleTydzień, strona Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Dziennikarz

Miłośnik komiksów (z różnych gatunków i krajów) i ich adaptacji. Fanatyk Star Treka, Star Wars i kina lat '80. Pochłania popkulturę w dużych ilościach. Członek Kaliskiego Klubu Fantastyki Arkham, koordynator bloku komiksowego na konwentach Copernicon i Arkhamer. Często jeździ na inne konwenty, prowadząc punkty programu. Publikuje na portalach komiksowych DCManiak i Avalon. Gra w baseball. Na co dzień student Filologii Klasycznej i Kultury Śródziemnomorskiej ze specjalnością włoską. Pochodzi z Kalisza, aktualnie mieszka we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?