Kino Letnie na placu Europejskim powraca w nowej odsłonie

Druga edycja Kina Letniego na placu Europejskim to jeszcze więcej dobrej rozrywki dla widzów w każdym wieku. W środy, czwartki oraz niedzielę będize można obejrzeć kinowe hity ostatnich lat, filmy dokumentalne oraz produkcje skierowane do najmłodszych. Pierwszy seans odbędzie się już 19 lipca. Partnerem wydarzenia jest firma Samsung, producent telewizorów QLED TV.

Dzięki licznym atrakcjom kulturalnym i rozrywkowym plac Europejski na stałe wpisał się jako miejsce spotkań mieszkańców stolicy. Ta nowoczesna przestrzeń pośród biurowców w nowym biznesowym centrum Warszawy powstała z inicjatywy firmy Ghelamco Poland, która jest również organizatorem kina letniego. W tym roku miłośnicy seansów pod chmurką mogą liczyć na jeszcze bardziej zróżnicowany repertuar.

Kino Letnie na placu Europejskim zainauguruje już w czwartkowy wieczór – 19 lipca – o godz. 20.30 kinowy hit Mad Max: Fury Road w reż. George’a Millera z Charlize Theron i Tomem Hardy w rolach głównych. Produkcja została nagrodzona aż sześcioma statuetkami Amerykańskiej Akademii Filmowej. Środa to z kolei dzień filmów dokumentalnych. Pierwszy pokaz odbędzie się 25 lipca o 20.30, widzowie będą mogli zobaczyć nagrodzony Oscarem film Amy o życiu piosenkarki Amy Winehouse, która zmarła w wieku 27 lat. Organizatorzy nie zapomnieli także o młodszych widzach. W każdą niedzielę o godz. 16.00, począwszy od 22 lipca, będzie można obejrzeć najlepsze filmy animowane ostatnich lat. W repertuarze znalazły się takie tytuły, jak Balerina, Pszczółka Maja czy Paddington.

Qled TV na placu Europejskim

Fot. samsung.com

Partnerem wydarzenia jest firma Samsung, która nie tylko dostarcza świetnej jakości telewizory, takie jak QLED TV, ale także stale pracuje nad rozwojem technologii, dzięki którym obraz jest równie dobry w kinie, jak i podczas domowego seansu. Widzowie na całym świecie preferują coraz większe ekrany, dlatego w tym roku firma zaproponowała rozwiązanie, które zmienia rolę telewizora w domowej przestrzeni. Dostępny w serii telewizorów QLED TV 2018 tryb Ambient eliminuje problem czarnej “plamy” na ścienia, któa pojawia się, gdy urządzenie nie jest używane. Dzięki niemu ekran – imitując wygląd znajdującej się za nim powierzchni – wtapia się w otoczenie i pozwala wyświetlić dodatkowe elementy, w tym aktualną prognozę pogody, godzinę czy nagłówki najnowszych informacji.

Poznaj repertuar

W tym roku seanse w ramach Kina Letniego na Placu Europejskim będą odbywać się od 19 lipca do 2 września. W środy i czwartki filmy będą wyświetlane o godzinie 20.30, a niedzielne seanse dla najmłodszych o godz. 16.00. Wstęp na projekcie jest bezpłatny.

Hity filmowe

19 lipca:  Mad Max Fury Road

26 lipca: Dunkierka

2 sierpnia: Marsjanin

09 sierpnia: Czarny Łabędź

16 sierpnia: Birdman

23 sierpnia: Boska Florence

30 sierpnia: Egzamin

FILMY DOKUMENTALNE

25 lipca: Amy

1 sierpnia: Citizenfour

8 sierpnia: Sugar Man

15 sierpnia: Wyjście przez sklep z pamiątkami

22 sierpnia: Yes-Meni naprawią świat

29 sierpnia: Kumare. Guru dla każdego

Paddington

Fot. Materiały prasowe

FILMY ANIMOWANE

22 lipca: Balerina

29 lipca: Munio Strażnik Księżyca

5 sierpnia:  Artur i Minimki 3

12 sierpnia: Astro Boy

19 sierpnia: Małpy w kosmosie

26 sierpnia: Pszczółka Maja

2 września: Paddington

Źródło: Informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: samsung.com

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?