Borys Szyc jako Sherlock Holmes tylko w Storytel

Ta premiera to nie lada gratka dla fanów klasyki kryminałów i audiobooków. Pierwsze opowiadania o legendarnym detektywie Sherlocku Holmsie w niezwykłej interpretacji Borysa Szyca są już dostępne w aplikacji Storytel. Aktor w genialny sposób wcielił się nie tylko w rolę tytułowego bohatera opowiadań, ale również pozostałe postaci stworzone przez Arthura Conan Doyle’a.

W rolę Sherlocka Holmesa wcielało się wielu znamienitych aktorów, ale jeszcze żaden nie stanął przed wyzwaniem odegrania ról wszystkich bohaterów opowiadań na raz. W najnowszej produkcji Storytel Polska, Borys Szyc zabiera nas w niezwykłą podróż śladami przygód słynnego detektywa, wcielając się w role Sherlocka, dr Watsona, prof. Moriarty a także Ireny Adler.
Wszyscy bohaterowie stworzeni przez sir Conan Doyle’a są postaciami z krwi i kości, co bardzo pomogło mi wcielić się w te role. Jestem pod ogromnym wrażeniem aktualności tej literatury, która choć powstawała na przełomie XIX i XX wieku, jest napisana bardzo współcześnie. W pracy nad audiobookami pomogło mi też fizyczne wcielenie się w bohaterów opowiadań podczas sesji zdjęciowej i realizacji wideo. Mam nadzieję, że moja interpretacja pozwoli użytkownikom Storytel odkryć tę klasykę kryminału na nowo.
Borys Szyc na potrzeby projektu użyczył nie tylko swojego głosu, ale również wizerunku. W kampanii promującej produkcję zobaczymy aktora w czterech różnych odsłonach. Wideo już trafiło do sieci, a w maju rusza kampania spotowa w kanałach tematycznych TVN. Kreacje do kampanii przygotowała agencja The Hares. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Spark Foundry oraz Rebel Media. Oprócz kampanii telewizyjnej oraz online w maju, w czerwcu zaplanowano też kampanię radiową i prasową oraz outdoor. Powstała również dedykowana projektowi strona internetowa www.sherlockholmes.storytel.com, gdzie można wysłuchać fragmentów produkcji i skorzystać z 30 dni bezpłatnego testowania aplikacji z audiobookami. Projekt będzie również szeroko promowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie. Storytel jest partnerem strategicznym tegorocznego festiwalu.
12. edycja krakowskiego festiwalu Mastercard Off Camera zbiega się w czasie z premierą cyklu opowiadań o Sherlocku Holmesie na platformie Storytel. Efekty niecodziennej produkcji i niezwykłej aktorskiej interpretacji goście Festiwalu zobaczą i usłyszą na żywo podczas finałowego koncertu na gali zamknięcia w sobotę, 4 maja.
Źródło: Storytel / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?