Beren i Luthien – premiera stuletniej książki Tolkiena już za rok!

Kiedy J.R.R Tolkien pisał tę książkę Polski nie było na mapie, w Rosji upadała władza cara, pierwsze kolorowe filmy debiutowały w Stanach Zjednoczonych a możliwości dzisiejszych komputerów i ich powszechność byłyby uznane za zbyt śmiałą wizję przyszłości, nawet przez fanów powieści Verne’a. W 1917 roku Tolkien napisał Beren i Luthien – historię romansu między śmiertelnym człowiekiem i nieśmiertelną elfką – na której później autor bazował romans między Aragornem i Arweną we Władcy Pierścieni.

https://www.youtube.com/watch?v=p7tDQWGzEtc&noredirect=1

Choć opowieść ta pojawiała się wcześniej w pracach zbiorowych – wersja tekstu będzie wzięta z 12 tomu Historii Śródziemia, z dodatkowymi ilustracjami od Alana Lee i uzupełniona o fragmenty wycięte z pierwszej wersji – nie doczekała się wcześniej osobnego, książkowego wydania. Za jej przygotowanie odpowiada Christopher Tolkien, który dowiedział się kiedyś od ojca, że w tej powieści wzorował się on na historii swojej miłości z matką Christophera – Edith. Książka ojca współczesnej fantastyki i jednego z najbardziej wpływowych pisarzy brytyjskich, opowiadająca o jego romansie z żoną, edytowana przez ich syna i wydana w 100 rocznicę powstania tekstu – to na pewno będzie czymś wartym przeczytania! I zgodnie z planami ma to być możliwe już w 2017 roku.

Zobacz również: Wichry Zimy – znamy datę premiery kolejnej powieści George’a R.R. Martina?

Źródło: geektyrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?