Harry Potter i Przeklęte dziecko – 2 mln sprzedanych kopii w ciągu 2 dni!

Przemysł książkowy był przygotowany na to, że najnowsza część Harrego Pottera wywoła niemałe poruszenie wśród fanów przygód tego słynnego czarodzieja. Nikt jednak na pewno nie przewidywał, że w ciągu 2 dni od premiery sprzedadzą się aż 2 miliony kopii i to w samej Ameryce Północnej!

Zobacz również: Harry Potter i Przeklęte dziecko – recenzenci opowiadają, o czym jest spektakl

Wysokość sprzedaży najnowszej książki jest daleka od pobicia rekordu ustanowionego przez Harrego Pottera i Insygnia śmierci (8,3 mln egzemplarzy sprzedanych w dniu premiery), jednak robi wrażenie.  Wpływa na to również fakt, że najnowsza część zatytułowana Harry Potter i Przeklęte dziecko nie jest powieścią, a manuskryptem dwuczęściowej sztuki teatralnej wystawianej aktualnie w Londynie. Bilety na te przedstawienia wyprzedawane są z dużym wyprzedzeniem, zatem książka będzie dla wielu fanów jedyną okazją do zapoznania się z dalszymi losami czarodzieja. Pomimo mieszanego odbioru londyńskich sztuk teatralnych, książka utrzymuje się na listach bestsellerów w serwisach Amazon i Barnes & Noble. Autorka słynnej serii J. K. Rowling tak wypowiedziała się na ten temat agencji Reuters:

Harry wyrusza w wielką podróż podczas tych dwóch sztuk i myślę, że to wystarczy. Rośnie kolejne pokolenie, więc jestem trochę podekscytowana, żeby to zobaczyć, ale z Harrym to już koniec.

Źródło: Comicbook.com | Ilustracja: www.independent.co.uk 

Dziennikarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?