Jack Ketchum nie żyje

W środę wieczorem podano oficjalną informację o śmierci Jacka Ketchuma – pisarza i scenarzysty. Przegrał wieloletnią walkę z rakiem. Zmarł rano w wieku 71 lat. 

Po początkowych problemach z potwierdzeniem, informację o śmierci słynnego twórcy podały m.in. MirrorThe Washington Post. Smutna wiadomość pojawiła się także na oficjalnej stronie pisarza.


Jack Ketchum, czy też Dallas William Mayr, jak brzmiało jego prawdziwe nazwisko, czterokrotnie otrzymał Nagrodę Brama Strokera, przyznawanej najlepszym autorom powieści grozy. Na koncie miał także World Horror Convention Grand Master Award za niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie horroru. Uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców grozy XX i XXI wieku.

Zanim wydał pierwszą powieść w 1980 roku, napisał sporo krótkich opowiadań jako Jerzy Livingston. Potem niew racał już do tego pesudonimu. 

Zobacz również: Zmarła Ursula K. Le Guin – jedna z najwybitniejszych pisarek fantastyki w historii

Jego najsłynniejsze książki to Czas zamykaniaPrawo do życia, Królestwo spokoju. W kinie znany jest jako scenarzysta, momentami aktor, zwłaszcza z filmu Dziewczyna z sąsiedztwa.

Swój żal wyraził nawet Stephen King.


Źródło: The Washington Post; ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Facebook.

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?