taniguchi
taniguchi

Nowy Taniguchi w nowym roku

Wydawnictwo Hanami zapowiedziało wydanie najnowszego komiksu Jiro Taniguchiego pod koniec stycznia.

Taniguchi to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych twórców mangi. Man a koncie takie tytuły, wydane w Polsce, jak Odległa dzielnicaIkar czy Wędrowiec z tundry. Teraz do kolekcji będzie można dołożyć kolejny tytuł: K. Scenariusz napisał Shiro Tosaki.

Nota wydawcy:

Dla człowieka ważne są w życiu cele. Niektórym wystarczają wyzwania dnia codziennego, inni patrzą w kierunku gór. Gdy wszystkie szczyty zostały zdobyte, ludzie zaczęli rzucać kolejne wyzwania. Zimowa wyprawa na K2, samotna wspinaczka na Mount Everest, każdy następny cel jest coraz trudniejszy. Gdzie jest granica? Czy niektórzy nie są zbyt aroganccy w swoich dążeniach? Tytułowy bohater komiksu – K jest postacią tajemniczą, wybitnym alpinistą. Mimo nadludzkich wręcz umiejętności, szanuje góry i stara się wsłuchać w ich głos. Wie, że nie zawsze należy iść do przodu, żeby dotrzeć do celu czasami trzeba odpuścić.

Taniguchi i Tōsaki nie nakreślili jedynie historii o intrygującym człowieku. Rozprawiają też o górach, które są zarazem piękne i niebezpieczne. Przede wszystkim jednak opowiadają o słabościach dopadających ludzi w każdym miejscu na świecie.

taniguchi

Komiks trafi do księgarni 31 stycznia 2019.

Zobacz również: Nowy Wiedźmin w komiksie – zobacz okładki!

Źródło: Facebook Hanami, ilustracja prowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?