20th century boys Hanami
20th century boys Hanami

20th Century Boys – Chłopaki z dwudziestego wieku w sierpniu

Wydawnictwo Hanami poinformowało, że otrzymało akceptację japońskiego partnera i wyda kultową mangę 20th Century Boys. Zaskoczyło za to fanów prezentując polską okładkę oraz tytuł i datę premiery.

Manga ukaże się już w sierpniu pod tytułem Chłopaki z dwudziestego wieku. Wydanie będzie powiększone, w formacie 2 w 1. W Polsce zamknie się w 11 tomach (oryginalnie 22). Okładki wzorowane są na nowych japońskich wydaniach. Ukazywać się będą mniej więcej 3 tomy rocznie. Wiadomo także, że każdy tom ma kosztować 65 zł.

20th century boys Hanami

Chłopaki z dwudziestego wieku. to opowieść z pogranicza obyczaju i science fiction. Główny bohater, Kenji, pod koniec XX wieku wie, że życie mu się nie ułożyło. Z przyjemnością jednak wspomina czasy dzieciństwa, gdy w 1969 roku z grupą przyjaciół zbudował tajną bazę, a jeden z chłopców, Otcho, wymyślił tajemniczy symbol, którym mieli się posługiwać w trakcie zabaw: dłoń z wyciągniętym palcem na tle oka, w którą wpisane jest mniejsze oko. Dorosły Kenji doznaje szoku, gdy jeden z jego przyjaciół popełnia samobójstwo, na światło dzienne wypływa dokładnie ten symbol, teraz łączący się z tajną organizacją spiskującą przeciw rządowi, a Ziemi zaczyna grozić zagłada.

Zobacz również: Waneko – zapowiedzi na lipiec

Źródło: Facebook Hanami; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?