John Travolta i Samuel L. Jackson znowu razem w reklamie
John Travolta i Samuel L. Jackson znowu razem w reklamie

John Travolta i Samuel L. Jackson znowu razem w reklamie nawiązującej do Pulp Fiction

John Travolta i Samuel L. Jackson, słysząc te dwa nazwiska obok siebie od razu mamy w myślach obraz dwóch zabójców Vincenta Vegi i Julesa Winnfielda z Pulp Fiction. Z tego skojarzenia skorzystała firma Capital One Shopping, która wykorzystała aktorów w swojej świątecznej reklamie.

Aktorzy nie wcielają się w role z Pulp Fiction Quentina Tarantino, ale reklama korzysta z nostalgii fanów tego filmu. Oprócz wspólnej gry dwóch aktorów nawiązania są widoczne w części scenografii, rekwizytów i kostiumów. Przykładem może być nadruk na koszulce Samuela L. Jacksona, który przedstawia cheesburgera w czapce Mikołaja z podpisem:

Wesołych Świąt “z serem”

Co oczywiście nawiązuje do bardzo znanej sceny z pierwszych minut filmu Tarantino, w której Vincent Vega i Jules Winnfield rozmawiają na temat nazewnictwa potraw w McDonaldzie w Europie i USA.

Zobacz również: Samuel L. Jackson zdradza, z którą dawną ekipą z planu ma najlepszy kontakt

John Travolta wciela się w reklamie w Świętego Mikołaja, który jest w trakcie zamawiania prezentów dla elfów, natomiast Samuel L. Jackson gra siebie samego, dzwoniącego do najsłynniejszego mieszkańca bieguna północnego z ciekawą informacją. Aktor liczy, że dzięki niej zostanie wykreślony z listy niegrzecznych Mikołaja. Informacja ta mówi o możliwości automatycznego korzystania z kuponów podczas zakupów przez Internet i zaoszczędzaniu w ten sposób pieniędzy. Między bohaterami toczy się taki oto dialog:

– Czy więc to [informacja na temat Capital One Shopping] wykreśli mnie z listy niegrzecznych? – pyta Samuel L. Jackson.
– A przestałeś już używać wulgarnych słów? – odpowiada Mikołaj.
– Tak – mówi Samuel, kręcąc jednocześnie przecząco głową.
– Ho ho ho, coś mi się nie wydaje – odrzeka Święty.

Pulp Fiction weszło na ekrany kin w 1994 roku i od razu zagarnęło serca fanów. Film Quentina Tarantino otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, a także wiele nominacji (w tym za najlepszego aktora pierwszoplanowego – John Travoltę i najlepszego aktora drugoplanowego – Samuela L. Jacksona). Dzieło to jest reprezentantem kryminalnej czarnej komedii i przedstawia kilka epizodów z przestępczego świata Los Angeles.


Źródło: movieweb.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Pulp Fiction

Redaktor współprowadzący działu Gry

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?