Wiedźmin: Stary Świat - zapowiedź gry planszowej od Go on Board i CD Projekt RED
Wiedźmin: Stary Świat - zapowiedź gry planszowej od Go on Board i CD Projekt RED

Wiedźmin: Stary Świat – zapowiedź gry planszowej od Go On Board i CD Projekt RED

Wydawnictwo gier planszowych Go On Board ujawniło swój nadchodzący projekt. We współpracy z CD Projekt RED wyda grę Wiedźmin: Stary Świat.

Autorem gry jest Łukasz Woźniak, który o grze poinformował wraz ze swoim współpracownikiem Przemysławem Ciemniejewskim na kanale YouTube. Wydawnictwo Go On Board ma na swoim koncie takie gry jak: Tytani, Valhalla, Słowny Ninja czy Mini Cywilizacja.

Zobacz również: The Last of Us – Pedro Pascal i Bella Ramsey w obsadzie!

Opis gry Wiedźmin: Stary Świat:

Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa, która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie.
Akcja gry toczy się w uwielbianym przez fanów uniwersum Wiedźmina, wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko wiedźmini — profesjonalni zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom.

By zwalczyć magiczne plugastwa, pięć rywalizujących ze sobą szkół szkoliło adeptów wiedźmińskiego fachu. Po zakończeniu treningu wiedźmini wyruszali w świat w poszukiwaniu przygód i zarobku.

Rozgrywka:

Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!

W trakcie rozgrywki, gracze tworzą unikalną talię kart, wybierając z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Zostań najpotężniejszym wiedźminem na Kontynencie. Wielka przygoda czeka!

Zobacz również: Wiedźmin: Zmora Wilka – Netflix ujawnia logo filmu!

Aktualnie można zapisać się do newslettera, za pomocą którego twórcy poinformują o starcie kampanii. Premiera gry zaplanowana jest na kwiecień 2022 roku. Dostępna będzie zarówno wersja podstawowa, jak i deluxe.


Źródło: YouTube Gry planszowe u Wookiego / Ilustracja wprowadzenia: YouTube

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?