Twin Mirror - psychologiczny thriller od twórców Life is Strange
Twin Mirror - psychologiczny thriller od twórców Life is Strange

Twin Mirror – psychologiczny thriller od twórców Life is Strange

Premierę miała niedawna gra kooperacji dwóch deweloperów DONTNOD Entertainment oraz Shibuya Production pod tytułem Twin Mirror. Psychologiczny thriller, którego akcja toczy się w mieście Basswood w zachodniej Wirginii. Gracz będzie miał za zadanie podejmować decyzje, które mają bezpośredni wpływ na fabułę i rozwój historii. Każdy podejęty krok determinuje rzeczywistość

W grze Twin Mirror wcielimy się w Sama Higgsa, byłego dziennikarza śledczego, który dowiaduje się o tragicznej śmierci swojego przyjaciela sprzed lat. Wraca więc do Basswood, miasteczka z dzieciństwa w zachodniej Wirginii, aby złożyć hołd zmarłemu druhowi. Szybko okazuje się jednak, że jego rodzinna miejscowość skrywa wiele mrocznych sekretów, a on sam staje się częścią jednego z nich. Będzie musiał wykorzystać swoje detektywistyczne zdolności, aby rozwiązać zagadkę i uratować siebie oraz tych, których kocha.

Gracz będzie miał do dyspozycji kilka ciekawych narzędzi pomagających mu podejmować decyzje. Każda z nich jak wiemy zmienia bieg historii. Umiejętność dedukcji pozwala Samowi przenieść się do tak zwanego Pałacu Świadomości (Mind Palace).  Wewnątrz jest w stanie przeprowadzać retrospekcje wydarzeń. Podczas flashbacków będziemy mogli przyjrzeć się dokładniej danej scenie oraz obejrzeć ewentualne scenariusze. Utworzą się one po podjęciu przez nas konkretnego kroku. Poza standardową odmianą kierunku opowieści, każdy nasz wybór będzie wpływał na rozwój i stan psychiki Sama. Mężczyzna bowiem będzie rozdarty pomiędzy chęcią odnalezienia prawdy, a uratowaniem czy uchronieniem swoich najbliższych. Używając zdolności głównego bohatera, które oczywiście ułatwiają nam rozgrywkę, narażamy go na destabilizację, a w konsekwencji zmianę biegu wydarzeń bez naszej kontroli.

Zobacz również: Call of Duty: Black Ops Cold War – recenzja powrotu do podstaw serii

Wszystkie decyzje, kroki czy wydarzenia wpływają na Sama Higgsa, Determinuje to ile jest on w stanie poświęcić by osiągnąć zamierzony cel. Nie ma dobrych czy złych odpowiedzi. Istnieje tylko droga, którą sam tworzy sobie gracz. Kreuje to indywidualną rozgrywkę, która będzie niepowtarzalna za każdym razem. Studio DONTNOD odpowiedzialne za takie produkcje jak Life is Strange, Remember Me czy Vampyr wydało na świat grę Twin Mirror. Psychologiczny thriller dostępny jest na PC (Epic Store Games), PlayStation 4 (PlayStation Store) oraz Xbox One (Microsoft Store). Nie brakuje również wstecznej kompatybilności na konsole nowej generacji (PlayStation5, Xbox Series X, and Xbox Series S). Premiera miała miejsce 1. grudnia 2020 roku.


Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Wielbiciel kina o wszystkim innym niż szarej codzienności, gier oraz szeroko pojętej muzyki. Nie wzgardza nowinkami technologicznymi oraz wyprzedażami w Play Station Store. Gdyby Batman istniał naprawdę, wolałby chodzenie po ścianach i wielką moc, bo z nią przychodzi ...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?