tribe primitive
tribe primitive

Tribe: Primitive Builder wkrótce na PC. Polacy zapraszają na rajską wyspę!

Już 12 października br. na PC zadebiutuje Tribe: Primitive Builder, stworzona na silniku Unreal Engine 5.1 gra z otwartym światem, która łączy m.in. elementy budowania, zarządzania, eksploracji i survivalu. W Tribe: Primitive Builder na graczy czekają liczne wyzwania oraz świat przesiąknięty pierwotnym mistycyzmem. Wstępnie zapowiedziano też wydanie gry na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Za stworzenie Tribe: Primitive Builder odpowiadają polskie studia Space Boat Studios, Polyslash S.A. i Baked Games S.A. Wydawcą gry na PC jest PlayWay S.A.

Tribe: Primitive Builder to tytuł z otwartym światem nastawiony na jednoosobową rozgrywkę, w którym połączono ze sobą różne gatunki – to głównie gra typu builder, która koncentruje się na konstruowaniu i zarządzaniu wioską, ale jednocześnie nie brakuje tu mechanik związanych np. z eksploracją, survivalem, polowaniem czy craftingiem.

tribe primitive

fot. materiały prasowe

Gracz wciela się w budowniczego, który trafia na Wyspę Wygnańców, gdzie żyją różne plemiona i gdzie zlokalizowany jest budzący grozę wulkan. Jak wskazują twórcy gry, główny wątek fabularny opiera się na intrygujących wizjach i jest osadzony w realiach pierwotnego mistycyzmu.

„W Tribe: Primitive Builder proponujemy wejście w nieznany świat. Wyspa ma rajski charakter, ale nie jest pozbawiona ekscytujących tajemnic. Głównym motywem jest tworzenie i rozwój osad, które mogą stać się nowymi, wykreowanymi w oparciu o kreatywność graczy, cywilizacjami w skali mikro. Jeśli np. dobrze zaplanujesz i rozdzielisz prace wśród członów plemienia, to twoja wioska stanie się w pewnym momencie właściwie samowystarczalna, a potem być może będziesz mógł połączyć ją więziami z kolejnymi plemionami. Dajemy przy tym graczom dużą swobodę działania. Równie dobrze można bardziej skoncentrować się na zdobywaniu zasobów, polowaniach czy po prostu odkrywaniu tajemnic, które wyspa skrywa w swoich dzikich zakamarkach” – mówi CEO Polyslash S.A., Mateusz Cholewa.

Zobacz również: Co obejrzeć w weekend w telewizji? Klasyczny Tom Cruise, Rodzina Addamsów i Eddie Murphy na tropie

Na Wyspie Wygnańców znajdują się 4 zróżnicowane regiony-biomy, a w każdym z nich żyje odmienne plemię. Gracz dostaje do swojej dyspozycji różne narzędzia (m.in. nóż, włócznia, siekiera i kilof). W rozbudowie osad można korzystać w sumie z 17 różnych typów budynków oraz 8 całkowicie unikalnych struktur i budowli. Postępy w grze są z kolei powiązane z odprawianiem specjalnych rytuałów, których jest łącznie aż 28.

„Tribe: Primitive Builder to unikalny miks różnych gatunków, który osadziliśmy w fascynującym świecie. Odpowiednie wykorzystanie możliwości Unreal Engine 5.1 pozwoliło nam w lepszy sposób przedstawić rajski charakter wyspy i jej dziką różnorodność. Atmosferę nowego świata czekającego na odkrycie potęguje dodatkowo oryginalna ścieżka dźwiękowa, która nawiązuje do dawnych kultur i płynnie dopasowuje się do bieżących wydarzeń w grze” – dodaje Mateusz Cholewa.

Jak zaznaczają twórcy gry, ukończenie głównego wątku fabularnego zajmuje średnio ok. 30-35 godzin. Poznanie wszystkich tajemnic wyspy i maksymalny rozwój plemion wymaga z kolei nawet ponad 100 godzin gry.

Główne cechy:

  • otwarty świat w pierwotnych realiach;
  • budowanie i zarządzanie;
  • 4 zróżnicowane plemiona;
  • survival i crafting;
  • nawet ponad 100 godzin zabawy;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa;
  • Unreal Engine 5.1.

Datę premiery gry na PC (Steam) ustalono na 12 października 2023 r. Wstępnie zapowiedziano też wersje na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, ale przewidywane daty wydania gry na konsolach nie zostały jeszcze ogłoszone.


Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?