Studio Crytek Crysis
Studio Crytek Crysis

Studio Crytek pracuje nad nowymi grami. Kolejny Crysis w planach?

Niemieckie studio Crytek postawiło sobie za cel odbudowanie pozycji na rynku gier wśród wielkich deweloperów. Firma pragnie wyjść na prostą po ostatnich sporych problemach finansowych.  Z informacji, jakie wyciekły do sieci, wynika, że studio pracuje aktualnie nad pięcioma niezapowiedzianymi tytułami. Przy czym jeden z nich to przedstawiciel obecnie popularnego gatunku battle-royale.

Z poufnych dokumentów, które trafiły do Internetu, można się dowiedzieć, że niemiecki producent pracuje obecnie nad kilkoma tytułami jednocześnie. Ujawnione informacje wskazują, że nadchodzi nowa odsłona serii pierwszoosobowych strzelanek. Oprócz tego na liście prawdopodobnie znalazła się kontynuacja gry Ryse: Son of Rome z 2013 roku.

Gracze postanowili bliżej przyjrzeć się dokumentom i udało im się znaleźć wzmianki o następujących tytułach:

  • Crysis Next
  • Crysis VR
  • Hunt Mobile
  • Ryse (Ryse Next)
  • Robinson 2

Większość informacji podanych w mediach dotyczy potencjalnego pojawienia się Crysis Next jako najnowszego przedstawiciela gatunku battle royale. Grafika opisuje produkcje jako: „darmowe battle royale, w którym setki graczy ścierają się ze sobą w szybkiej walce”.

Inne projekty pozostają niewiadomą. Można jedynie spekulować, że Ryse Next to nowa część gry Ryse: Son of Rome, a Hunt Mobile to zapewne mobilna wersja Hunt: Showdown. Na potwierdzenie tych wiadomości przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Zobacz również: Marvel’s Avengers: nowe, ciekawe skórki wyciekły do sieci!

Studio Crytek najbardziej znane jest ze swojej serii Crysis, która bez wątpienia stanowi największy tytuł w dorobku firmy. Jest to gra z gatunku first-person shooter (FPS), skupiająca się na grupie żołnierzy wyposażonych w specjalne nanokombinezony umożliwiające im wykorzystanie większej siły w walce, dające umiejętność maskowania się w otoczeniu oraz zwiększoną szybkość poruszania się. Protagoniści serii muszą stawić czoła wrogiej armii północnokoreańskiej, ciężko uzbrojonym najemnikom oraz silnie zaawansowanej technologicznie obcej rasie Ceph. Akcja pierwszej części rozpoczyna się w czasach współczesnych, a następnie odbiega w niedaleką przyszłość. W alternatywnej rzeczywistości świat stoi na krawędzi wojennej zawieruchy, w której to ludzkość musi się zjednoczyć, by stawić czoła zagrożeniu ze strony pradawnej rasy obcych.

Oprócz serii Crysis studio Crytek zasłynęło jeszcze z pierwszej części popularnej po dziś dzień gry Far Cry. Produkcja doczekała się wielu kontynuacji, a obecnie prawa do niej posiada firma Ubisoft.

Seria doczekała się kilku części zarówno na PC, jak i na konsole:

Crysis (PC, PlayStation 3, Xbox 360 – 2007r.) Crysis Warhead (PC, PlayStation 3, Xbox 360 – 2008r.), Crysis 2 (PC, PlayStation 3, Xbox 360 – 2011r.), Crysis 3 (PC, Playstation 3, Xbox 360 – 2013r.), Crysis Remastered (PC, Playstation 4, Xbox One i Nintendo Switch w 2020 r.)


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?