Rozpoczyna się nowa era dla gier z Gwiezdnych Wojen!
Rozpoczyna się nowa era dla gier z Gwiezdnych Wojen!

Rozpoczyna się nowa era dla gier z Gwiezdnych Wojen!

Gry z Gwiezdnych Wojen wkraczają w nową fazę. Drobne zmiany w firmie zwiastują nowe wielkie produkcje.

W ostatnim czasie uniwersum gier z Gwiezdnych Wojen otrzymywało wiele nowych tytułów. Niektóre z nich fani wspominają lepiej, inne gorzej. Nie zmienia to jednak faktu, iż fandom dostał wiele ciekawych produkcji. Przykładem może być chociażby Star Wars Jedi: Upadły Zakon, który oprócz wciągającej fabuły zaprezentował przyjemną rozgrywkę. 11 stycznia była firma Georga Lucasa poinformowała, że od teraz wszystkie produkcje sygnowane będą nazwą Lucasfilm Games (zastąpiło to dotychczasowe miano LucasArts). Od wielu lat firma stała nieco na uboczu, licencjonując i lekko zawiadując produkcją gier, które tworzyły inne wytwórnie, jak chociażby EA. Teraz ma to się zmienić. Przemiany te mogą zwiastować nadciągające kolejne duże dzieła z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Aby podkreślić nadchodzący nowy okres w mediach społecznościowych zamieszczono podsumowanie najważniejszych gier ostatnich lat pochodzących z Odległej Galaktyki, bądź w jakiś sposób z nią związanych.

Zobacz również: Star Wars: Squadrons otrzymało pierwszy dodatek!

Co ciekawe, nazwa Lucasfilm Games to pewnego rodzaju powrót do korzeni marki. Tak właśnie pierwotnie nazywało się studio. Dopiero w latach 90. doszło do zmiany na LucasArts.


Źródło: starwars.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?