Resident Evil 4 Remake fanart
Resident Evil 4 Remake fanart

Resident Evil 4 Remake – płatne rozszerzenie w drodze?

Ostatnie doniesienia od informatora o pseudonimie Dusk Golem sugerują, że Resident Evil 4 Remake może otrzymać płatne rozszerzenie o nazwie Separate Ways, które zostanie wydane jeszcze w tym roku.

Separate Ways to dodatkowa kampania z oryginalnej gry Resident Evil 4, która pozwala graczom na przejęcie kontroli nad postacią Ady Wong i przeżycie z nią wydarzeń z gry. W oryginalnej wersji była to darmowa zawartość, jednak informator sugeruje, że w Remake’u dodatek będzie płatny, oprócz darmowych aktualizacji, takich jak Mercenaries i wsparcie dla PlayStation VR2.

Mimo że w chwili obecnej Resident Evil 4 Remake oferuje wersję Digital Deluxe Edition, brak jest oficjalnej informacji o większym rozszerzeniu lub sezonowej przepustce. Jeśli jednak doniesienia o Separate Ways są prawdziwe, Capcom może ogłosić w przyszłości specjalną edycję gry, która zawierać będzie DLC, podobnie jak w przypadku rozszerzenia Shadow of Rose, które ukazało się dla Resident Evil Village w zeszłym roku.

Zobacz również: Marvel’s Spider-Man 2 i Wolverine będą wykorzystywać nową technologię dialogową

Premiera Resident Evil 4 Remake już w ten piątek, 24 marca. Gra już trafiła w ręce recenzentów i zebrała wiele pozytywnych opinii, stając się jednym z najlepiej ocenionych tytułów 2023 roku na platformach takich jak Metacritic czy OpenCritic. Gra będzie dostępna zarówno na konsolach obecnej i poprzedniej generacji, jak i na PC, ale Xbox One został wykluczony. Darmowa wersja demonstracyjna jest już dostępna na wszystkich platformach, umożliwiając graczom przetestowanie gry przed zakupem.

Zobacz również: Gotowi, Do boju, Ognia! Flame Keeper dostępny na PC i Switchu

Capcom już zapowiedział, że Resident otrzyma aktualizację pierwszego dnia, która naprawi kilka problemów, w tym efekt deszczu, który utrudniał grę w wersji demonstracyjnej.

Podobnie jak Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake będzie korzystać z ochrony antypirackiej Denuvo na PC, mimo że zabezpieczenie to w poprzedniej grze zostało złamane.

Źródło: dualshockers.com | Ilustracja wprowadzenia: grafika własna

Redaktor prowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.
|
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?