resident evil
resident evil

Powstaje Resident Evil 8?

Choć Capcom może święcić triumfy w związku z premierą Resident Evil 2, to studio pracuje już nad kolejnymi częściami serii. Jak dowiadujemy się z ostatnich plotek, rozpoczęto już prace nad Resident Evil 8.

Użytkownik Twittera – EvilVR, który w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych udzielił informacji na temat Resident Evil 2 Remake, zdradza kolejne informacje dotyczące flagowej serii japońskiego studia. Według nich, produkcja Resident Evil 8 rozpoczęła się tuż po zakończeniu prac na odświeżoną wersją Resident Evil 2. Akcja gry toczyć się ma na opuszczonej wyspie, na której znajduje się sekretne laboratorium zajmujące się bronią biologiczną. Fabuła ma być znacząco powiązana z wydarzeniami z poprzedniej części.

Zobacz również: Wsteczna kompatybilność pewniakiem w PlayStation 5!

Co ciekawe, w grze zmierzyć się mamy z Hook Manem – przeciwnikiem, który pierwotnie znaleźć miał się w czwartej części serii. Poza starciami z realnymi przeciwnikami, nasz bohater doświadczać ma silnych halucynacji. Mają one wpływać na jego orientację w terenie, czy celność strzałów.

Informator zdradza także, że trwają rozmowy nad możliwym odświeżeniem Resident Evil 3. Studio stwierdziło ostatnio, że biorą taką opcję pod uwagę, jeśli premiera Resident Evil 2 Remake zakończy się sukcesem, a fani domagać będą się podobnych zabiegów z innymi odsłonami serii.

Należy pamiętać, że to tylko plotki i pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od studia, jednak z pewnością coś jest na rzeczy.

Źródło: gamingbolt.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?