Minecraft
Minecraft

Minecraft miesięcznie przyciąga przeszło 110 milionów graczy

Minecraft nawet po dziesięciu latach od premiery radzi sobie znakomicie i z miesiąca na miesiąc powiększa swoje grono fanów. Popularnością bije Robloxa i Fortnite’a.

Jak donosi Business Insider, Minecraft cieszy się niesłabnącą popularnością. Produkcja co miesiąc przyciąga przed ekrany ok. 112 milionów graczy na całym świecie. W ten sposób bije Robloxa (100 mln) i Fortnite’a (78 mln). To prawdziwa dominacja. Okazuje się, że fani stale powracają do świata stworzonego przez Marcusa Pettersona.

Zobacz również: Gibbous: A Cthulhu Adventure – recenzja gry. Lovecraft na wesoło!

Gra bije również własne rekordy, według danych udostępnionych przez Microsoft w październiku zeszłego roku tytuł mógł się poszczycić ok. 90 mln użytkowników. Wzrost jest więc ogromny. Należy jednak pamiętać, że dane te nie muszą odzwierciedlać rzeczywistej liczby graczy. Część z nich zapewne korzystała z pożyczonej kopii albo instalowała Minecrafta na różnych urządzeniach. Tytuł jest przecież dostępny na PC i konsolach, a także urządzeniach mobilnych.

W ramach ciekawostki dla fanów gry prezentujemy także nietypowy wyczyn jednego z użytkowników. Na poniższym filmie zobaczyć możecie, jak nie robiąc ani jednego kroku, dochodzi on do głównego bossa i bez problemu sobie z nim radzi.

Zobacz również: Death Stranding – nowy gameplay z gry Hideo Kojimy

Od premiery pierwszej wersji gry minęła już przeszło dekada, co jednak nie ma żadnego wpływu na jej popularność. W 2014 roku Microsoft wykupił produkcję od studia Mojang AD za 2,5 miliarda dolarów i tej inwestycji z pewnością nie żałuje.

Źródło: businessinsider.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Pasjonat gier wszelakich (szczególnie polskiego gamedevu), entuzjasta powieści fantastycznych oraz horrorów i fan długich spacerów z psem.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?