Minecraft
Minecraft

Minecraft – czy koty pogodzą się z pandami?

Twórcy Minecraft udostępnili ciekawy trailer promujący zbliżającą się aktualizację gry. Ma ona wprowadzić pandy oraz koty.

Video prezentuje historię dwóch skłóconych gatunków: pand i kotów. Pierwsze leniły się w buszu, a drugie trzymały się szemranych zaułków, słodkich filmików i okazyjnie również… buszu, gdzie ukrywały się pod przebraniem ocelotów. Obydwa od dawien dawna ze sobą rywalizowały, aż do nieudanego konkursu drzemania, po którym postanowiły spróbować wypracować sojusz, w czym pomóc miał właśnie Minecraft.

Koty co prawda były już wcześniej dostępne w grze, jednak pojawiały się dopiero po oswojeniu spotkanego w dżungli ocelota. Teraz jednak pojawią się niezależnie i oprócz ścigania innych mobów będą również od czasu do czasu przynosić graczom niewielkie prezenty.

Zobacz również: The Sims 4 z widokiem pierwszej osoby!

Na razie nie podano daty wprowadzenia aktualizacji, jednak Mojang i Microsoft obiecują, że będzie to “wkrótce”.

Sama gra ma się dobrze, twórcy niedawno poinformowali, że ilość sprzedanych kopii przekroczyła 150 milionów, co czyni ją drugą najlepiej sprzedającą się grą wszech czasów, ustępując jedynie Tetrisowi. Miesięczna ilość aktywnych graczy natomiast ostatnio podskoczyła i utrzymuje się w okolicy 100 milionów. 30 września zapowiedziano również Minecraft: Dungeons, przygodową grę akcji osadzoną w charakterystycznym kostkowym świecie, ale ze z góry narzuconą fabułą. Jednocześnie ucięto wszelkie spekulacje na temat Minecraft 2, Helen Chiang, odpowiedzialna za rozwój marki, wywiadzie dla Bussines Insider potwierdziła wcześniejsze słowa Phila Spencera o tym, że firma nie planuje wydania kontynuacji sandboksa.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia: Comicbook

Dziennikarka

Z wykształcenia antropolożka kulturowa. Z pasji graczka, filmożerczyni i mól książkowy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?