Magin – mroczna, niezwykle przejmująca przygodówka RPG to prawdziwa perełka Kickstartera

W zeszłym tygodniu wystartowała kampania na Kickstarterze gry Magin: The Rat Project Stories i osiągnęła już prawie 30% założonego celu. Ta przepełniona bogatą narracją ponura karcianka RPG potrzebuje niecałe 200 000 zł, aby deweloperzy mogli w pełni ukończyć pracę nad grą i wydać ją na PC i konsole. Pomóż twórcom i wesprzyj grę na Kickstarterze!

Magin to ponura przygodówka z głęboką, dojrzałą fabułą. Gra łączy w sobie system walki charakterystyczny dla turowych karcianek z niepokojącą i nieliniową historią. Zagraj w DARMOWE DEMO na Steam, aby zdobyć przedsmak tego, co czeka Cię w pełnej wersji gry.
Magiczna mikstura mieszająca gatunki
Mechanicznie Magin jest z jednej strony grą przygodową, opartą na eksploracji dwuwymiarowego świata oraz podejmowaniu interakcji z otoczeniem i napotkanymi postaciami. Z drugiej, zawiera w sobie karciany system walki w bazowych mechanikach zbliżony do Slay the Spire i wielu innych klasycznych karcianek. Elementem łączącym oba gatunki jest mechanika emocji oddziałująca zarówno na statystyki w walce jak i podejmowane wybory. Dodatkowe spoiwo stanowi sam system zdobywania kart, który oparty jest o eksplorację i decyzje fabularne.

Dojrzała i niepokojąca fabuła
Magini są magami, których umiejętności powiązane są z przepływem Esencji, kierowanej ich emocjami. Ze względu na swoje moce, przez niektórych są postrzegani jako niebezpieczni odmieńcy, dla innych to króliki doświadczalne. Tolen i Elester to magini, przez których przepływa Esencja – choć niewiele ich łączy, związani są nieznanym im przeznaczeniem.
Deweloperzy chcą opowiedzieć historię, która zostanie w pamięci każdego gracza na długo. Historię, w której to on podejmuje decyzje. Fantastyczny, mroczny świat przepełnia magia bezpośrednio związana z emocjami, marzeniami i lękami; cywilizacja stoi na progu rewolucji przemysłowej; to miejsce, gdzie przynależność rasowa przestaje determinować przyszłość jednostki; tu klasyczne motywy fantasy zderzają się z relatywizmem współczesnej moralności.
Zapierająca dech w piersiach oprawa wizualna i klimatyczna ścieżka dźwiękowa
Studio czerpie inspirację ze swoich ulubionych dzieł, takich jak filmy studia Ghibli, Fullmetal Alchemist, Berserk czy Naruto. Podziwiając styl graficzny serii Persona i twórczość Mike’a Mignoli oraz innych mistrzów komiksu, a także grę Darkest Dungeon, używa mocnych, czarnych linii i konturów. The Rat Project stara się stworzyć oryginalny, świeży styl, który łączy ciężkie linie z lżejszą kreską anime.
Muzyka skomponowana przez Toma Acrofeara uwydatnia narrację, pozwala lepiej wczuć się w świat przedstawiony w grze i przemawia bezpośrednio do serca. Część oryginalnej ścieżki dźwiękowej można już teraz sprawdzić TUTAJ.
Główne cechy gry
  • Gra przygodowa – wchodź w interakcje z otoczeniem, aby lepiej zrozumieć kontekst zdarzeń. Przeprowadzaj małe śledztwa i wyciągaj wnioski.
  • Mechanika emocji – wpływaj na emocje postaci, wyznacz ścieżki, którymi będą podążać, mierz się z konsekwencjami swoich wyborów.
  • Nieliniowa fabuła – zanurz się w zimnym i szorstkim świecie fantasy naszego autorstwa. Towarzysz głównym bohaterom w ich podróży po utraconą nadzieję.
  • Mechanika karcianki – buduj swoją talię wraz z postępem fabuły i stawiaj czoła coraz silniejszym przeciwnikom. Wykorzystuj mechaniki RPG takie jak wybory fabularne lub kupcy aby modyfikować swoją talię.
Magin: The Rat Project Stories jest w fazie produkcji i zawita na Steam w 4 kwartale 2021 roku. Wersja gry na konsole pojawi się nieco później. Deweloperzy aktualnie zbierają fundusze na Kickstarterze na dokończenie gry.
Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?