Magin – Krowołyk sieje postrach na najnowszym zwiastunie

Świeżo dodany do gry, przerażający stwór Krowołyk, przyprawia o dreszcze w najnowszym zwiastunie Magin: The Rat Project Stories.

Zainspirowany pracami Mike’a Mignoli, klasykami anime, serią Persona, i oczywiście – Darkest Dungeon – Magin: The Rat Project Storiesto ponura przygodówka z głęboką, dojrzałą fabułą. Gra łączy w sobie system walki charakterystyczny dla turowych karcianek z niepokojącą i nieliniową historią.  Zobacz najnowszy zwiastun rozgrywki, w którym zagościł Krowołyk.
Krowołyki, bo tak są potocznie nazywane, przemierzają bagna, pola i brzegi rzek w poszukiwaniu zdobyczy. Chociaż ich naturalnym pożywieniem są ryby, rozwój rolnictwa sprawił, że polują na krowy i inne zwierzęta gospodarskie. Potrafią dorosnąć do 3 metrów wysokości, a czasami widziano ich pożerających krowy w całości. Nawet dziś, po długich latach polowań chłopów i niszczenia ich siedlisk, Krowołyki często dziesiątkują stada bydła we wszystkich Południowych Krajach. Zobacz ten film, aby dowiedzieć się jak powstawał Krowołyk.
Mechanicznie Magin jest z jednej strony grą przygodową, opartą na eksploracji dwuwymiarowego świata oraz podejmowaniu interakcji z otoczeniem i napotkanymi postaciami. Z drugiej, zawiera w sobie karciany system walki w bazowych mechanikach zbliżony do Slay the Spire i wielu innych klasycznych karcianek. Elementem łączącym oba gatunki jest mechanika emocji oddziałująca zarówno na statystyki w walce jak i podejmowane wybory. Dodatkowe spoiwo stanowi sam system zdobywania kart, który oparty jest o eksplorację i decyzje fabularne.
Magini są magami, których umiejętności powiązane są z przepływem Esencji, kierowanej ich emocjami. Ze względu na swoje moce, przez niektórych są postrzegani jako niebezpieczni odmieńcy, dla innych to króliki doświadczalne. Tolen i Elester to magini, przez których przepływa Esencja – choć niewiele ich łączy, związani są nieznanym im przeznaczeniem.

Zobacz również: Assassin’s Creed: Valhalla – oto fragment rozgrywki!

Deweloperzy chcą opowiedzieć historię, która zostanie w pamięci każdego gracza na długo. Historię, w której to on podejmuje decyzje. Fantastyczny, mroczny świat przepełnia magia bezpośrednio związana z emocjami, marzeniami i lękami; cywilizacja stoi na progu rewolucji przemysłowej; to miejsce, gdzie przynależność rasowa przestaje determinować przyszłość jednostki; tu klasyczne motywy fantasy zderzają się z relatywizmem współczesnej moralności.
Magin: The Rat Project Stories zbiera fundusze na Kickstarterze. Deweloperzy zdobyli już prawie 60% celu, a do końca kampanii pozostało 7 dni. Jeśli podoba Ci się to co widzisz, wesprzyj grę na Kickstarterze dokładając grosza na jej rozwój, lub po prostu podziel się linkiem ze znajomymi. Sprawdź DARMOWE DEMO, które jest dostępne na platformie Steam.
Główne cechy gry
  • Gra przygodowa – wchodź w interakcje z otoczeniem, aby lepiej zrozumieć kontekst zdarzeń. Przeprowadzaj małe śledztwa i wyciągaj wnioski.
  • Mechanika emocji – wpływaj na emocje postaci, wyznacz ścieżki, którymi będą podążać, mierz się z konsekwencjami swoich wyborów.
  • Nieliniowa fabuła – zanurz się w zimnym i szorstkim świecie fantasy naszego autorstwa. Towarzysz głównym bohaterom w ich podróży po utraconą nadzieję.
  • Mechanika karcianki – buduj swoją talię wraz z postępem fabuły i stawiaj czoła coraz silniejszym przeciwnikom. Wykorzystuj mechaniki RPG takie jak wybory fabularne lub kupcy aby modyfikować swoją talię.
Magin: The Rat Project Stories jest w fazie produkcji i zawita na Steam w 4 kwartale 2021 roku. Gra pojawi się również na konsolach, jednak tam nieco później.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?