Już dziś premiera Splendor: Marvel! (Patronat Movies Room)

Już dziś do sprzedaży trafia najnowsza gra od Wydawnictwa Rebel, nad którą Movies Room objął patronat ze względu na popularną na naszej stronie tematykę. To jak, chcecie powstrzymać Thanosa przed zniszczeniem świata?

https://files.rebel.pl/products/108/1523/_116204/rebel-gra-ekonomiczna-splendor-marvel-rozkladowka.jpg

Elementy gry Splendor: Marvel

Splendor Marvel to nowa wersja popularnej gry familijnej i ekonomicznej, osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum Marvela. Aby wygrać, uczestnicy będą musieli uważnie dobierać znaczniki, które pozwolą im na rekrutowanie kolejnych postaci do drużyny. Te z kolei pozwolą na pozyskiwanie kolejnych, jeszcze potężniejszych bohaterów oraz przejmowanie kontroli nad miejscami. Kto pierwszy zbierze odpowiednią kombinację bohaterów i punktów, wygrywa!

Stań na czele drużyny bohaterów i złoczyńców z uniwersum Marvela i znajdź rozsiane po różnych zakątkach wszechświata Kamienie Nieskończoności. Użyj ich mocy, aby powiększyć swoją drużynę, zdobyć punkty nieskończoności i przejąć kontrolę nad kluczowymi miejscami. A gdy będziesz gotowy, sięgnij po Rękawicę Nieskończoności i powstrzymaj Thanosa raz na zawsze.

https://files.rebel.pl/products/100/303/_116204/rebel-gra-ekoniomiczna-splendor-marvel-rozklad.png

Elementy gry Splendor: Marvel

Co nowego w tej wersji?

Podstawowe zasady Splendor Marvel sa takie same, jak w wersji standardowej: gracze dobierają kolorowe żetony, które pozwolą im kupować karty i w ten sposób rozkręcają swój silnik produkcji. Są jednak dwie modyfikacje:

  • Zielony Kamień Nieskończoności. Jego symbol znajduje się na każdej karcie poziomu 3. Gdy gracz werbuje pierwszą postać z tym symbolem, bierze zielony znacznik. Jest on niezbędny, by pozyskać Rękawicę Nieskończoności, co oznacza, że aby wygrać, należy mieć w swoich zbiorach przynajmniej jedną kartę 3 poziomu.
  • Płytka Avengers. Oprócz standardowych 3 celów w postaci miejsc, gracze walczą również o płytkę Avengers, która jest warta 3 punkty. Jej zdobycie wymaga minimum 3 symboli Avengers (można je znaleźć na kartach postaci), jednak jeśli któryś z graczy zdobędzie więcej symboli, może zabrać nam płytkę i związane z nią 3 punkty zwycięstwa.
https://files.rebel.pl/products/108/1523/_116204/rebel-gra-ekonomiczna-splendor-marvel-zetony.jpg

Elementy gry Splendor: Marvel

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Splendor Marvel to prosta i uniwersalna zabawa dla całej rodziny, której zasady tłumaczy się w kilka minut.
  • Duża pula dostępnych kart sprawia, że kolejne partie różnią się od siebie. Ponadto gra świetnie się skaluje – rozgrywki w 2, 3 i 4 osoby wymagają zupełnie innego podejścia i planowania!
  • Dzięki dodatkowym modyfikacjom Splendor Marvel to jeszcze więcej kombinowania i taktycznego myślenia. Jednocześnie gra nie traci swojej prostoty i elegancji.

Sugerowana cena detaliczna gry to 149,95 zł. Kupicie ją m.in. tutaj.

Zastępca redaktora naczelnego

PR-owiec, recenzent, geek. Kocha kino, seriale, książki, komiksy i gry. Kumpel Grahama Mastertona. W MR odpowiedzialny za dział komiksów, książek i gier planszowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?