horizon zero dawn playstation
horizon zero dawn playstation

Horizon Zero Dawn – sprawdzono, czy wersja na PC uległa poprawie

Jednym z gorszych portów na PC ostatnich lat bez wątpienia dysponuje Horizon Zero Dawn. A przynajmniej dysponował w okolicach premiery. Czy po roku coś się zmieniło.

Na szczęście, jak wynika z dłuższej prezentacji od Digital Foundry, teraz stan rzeczy znacząco się poprawił. Wyzbyto się wreszcie pewnych technicznych problemów związanych z płynnością czy rozmazywaniem się ekranu w 4K. Poprawiono także m.in. jakość shaderów. Zobaczcie zresztą sami:

Zobacz również: Ant-Man już dostępny w grze Fortnite!

Opis Horizon Zero Dawn: W tętniącym życiem postapokaliptycznym świecie gigantyczne mechaniczne stworzenia przemierzają krainy wydarte spod panowania ludzkości. Z biegiem czasu gatunek ludzki cofnął się do epoki zbieracko-łowieckiej, jego przedstawiciele żyją pośród olbrzymich lasów, masywnych łańcuchów górskich i malowniczych ruin dawnej cywilizacji, a prymat w tym świecie wiodą bezwzględne i nieokiełznane maszyny. Wcielasz się w Aloy, wytrawną łowczynię, która musi polegać na szybkości, sprycie i zwinności, by przeżyć i ochronić swoje plemię przed maszynami dysponującymi potężną siłą i równie potężnymi rozmiarami. Mimo niewielkich szans na powodzenie, wyruszasz w porywająca i emocjonującą wyprawę, której celem jest odkrycie tajemnic zapomnianej cywilizacji, odnalezienie pozostawionych przez nią starożytnych artefaktów i zdobycie zaawansowanych technologii, które przesądzą o losie planety oraz całej ludzkości.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?