Horizon Forbidden West - znamy dokładną datę premiery!
Horizon Forbidden West - znamy dokładną datę premiery!

Horizon Forbidden West – znamy dokładną datę premiery!

Niestety długooczekiwany sequel do gry Horizon Zero Dawn został opóźniony. Nadchodzący exclusive Sony trafi na konsole PS4 oraz PS5 dopiero w następnym roku.

Gamescom 2021 to nie tylko niesamowite zwiastuny, czy prezentacje gier. Tym bardziej w takich czasach, musiała wedrzeć się jedna niezbyt przyjemna wiadomość. Horizon Forbidden West, sequel do hitu Sony z 2017 roku, został przesunięty na 2022 roku. Nie załamujcie się jednak, gdyż premiera odbędzie się na początku roku, a dokładniej 18 lutego! Nie będziemy musieli czekać zbyt długo, aby odkryć podróż Aloy po Zakazanym Zachodnie.

Opis z PlayStation Store:

Dołącz do Aloy i wyrusz na Zakazany Zachód – piękne, ale niebezpieczne ziemie, na których czają się nowe zagrożenia.

Wróć do osadzonego w odległej przyszłości, postapokaliptycznego świata gry Horizon, by zbadać odległe krainy, walczyć z większymi i jeszcze bardziej niesamowitymi maszynami, a także poznawać zadziwiające nowe plemiona.

Planeta umiera. Gwałtowne burze i dziwna zaraza dziesiątkują rozproszone resztki ludzkości, a na horyzoncie pojawiają się potężne nowe maszyny. Życie na Ziemi pędzi na spotkanie kolejnego wyginięcia i nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje.

Aloy musi rozwikłać tajemnicę kryjącą się za tymi nowymi zagrożeniami, a następnie przywrócić ład i porządek na świecie. Po drodze spotka starych znajomych, zawrze nowe sojusze z rywalizującymi plemionami i odkryje nowe sekrety zamierzchłej przeszłości – cały czas usiłując być o krok przed pozornie niezwyciężonym nowym wrogiem.


Źródło: Gamescom, Guerilla Games, Twitter / Ilustracja wprowadzenia: Guerilla Games

Redaktor współprowadzący działu Newsy

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?