Hayfever – premiera gry o zakatarzonym listonoszu już za miesiąc!

Niezależne szwedzkie studio Pixadome ogłosiło datę premiery swojej pierwszej produkcji – wymagającej i unikatowej platformówki 2D – Hayfever. Gra zadebiutuje 25 lutego 2020 roku na PC i na wszystkich najważniejszych konsolach: PlayStation 4, Xbox One, a także na Nintendo Switch!

Hayfever to szalona platformówka 2D, w której listonosz Thomas pędzi od drzwi do drzwi przez 140 niebezpiecznych poziomów. Musi dostarczyć przesyłki i odzyskać 240 zagubionych listów, które nieumyślnie rozrzucił po świecie gry swoim potężnym kichnięciem. Alergia Thomasa doprowadziła do tego całego bałaganu, ale pozwoli mu też się z niego wykaraskać.  Drażniący nozdrza pyłek sprawia, że kichnięcia unoszą go w powietrze. Z kolei inne alergeny dostarczą moce, które pomogą mu pokonywać trudne, charakterystyczne dla konkretnej pory roku warunki. Nie tylko natura próbuje powstrzymać Thomasa. Jego pracę będą utrudniać także pracowite pszczoły, złośliwe strachy na wróble, kłopotliwe bałwany i bossowie, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć.

Hayfever to na pierwszy rzut oka łatwa i urocza gra, ale bo bliższym zapoznaniu okazuje się, że może być bardzo wymagająca i dać duże pole do popisu osobom lubiącym przechodzić każdy poziom na 100%. Samo dotarcie do końca czterech pór roku jest nie lada zadaniem, a zebranie po drodze każdego zagubionego listu będzie wymagało od graczy prawdziwego popisu umiejętności. Najbardziej zdeterminowani mogą nawet znaleźć coś nowego, czekającego na nich po drugiej stronie pełnego worka z listami. Pamiętajcie, poczta nigdy nie powinna się spóźniać. W Hayfever liczy się prędkość – najlepsi gracze nie będą mieć nawet czasu dotknąć ziemi.
Najważniejsze cechy gry:
  • Dynamiczna platformówka z oprawą graficzną inspirowaną grami retro.
  • Dotknij pyłku aby kichnąć i wzbić się powietrze.
  • Zdobądź inne, dziwne nowe moce ze smogu, orzeszków ziemnych i innych alergenów.
  • Cztery światy, każdy przedstawiający inną z pór roku.
  • 140 wymagających poziomów i aż 240 znajdziek do odkrycia.
  • Gra zaprojektowana tak, aby pędzić przed siebie z pełną prędkością. Opanuj sterowanie do perfekcji i przeleć przez wszystkie poziomy.
  • Wyjątkowa ścieżka muzyczna autorstwa Knasibas.

Hayfever będzie można nabyć na wszystkich platformach już 25 lutego za 49,99 złotych. Dodatkowo wersja na Steam otrzyma 15% rabat premierowy.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?