Conqueror’s Blade – nowy, inspirowany wikingami sezon wystartował
Conqueror’s Blade – nowy, inspirowany wikingami sezon wystartował

Conqueror’s Blade – nowy, inspirowany wikingami sezon wystartował

Sezon VII: Wilki Ragnaroku wzbogaca to taktyczne MMO akcji o wikingów, runy oraz inne elementy inspirowane nordyckimi klimatami.

MY.GAMES oraz studio Booming Tech informują, że już dziś startuje siódmy sezon gry Conqueror’s Blade. Sezon VII: Wilki Ragnaroku wprowadza nowe jednostki utrzymane w nordyckiej stylistyce, mechanikę Run, pozwalających na ulepszanie swojej postaci oraz nową, rozległą mapę, na której gracze mogą toczyć bitwy i oblężenia. W raz z tymi darmowymi dodatkami do gry trafiła też nowa przepustka sezonowa, pozwalająca graczom zdobyć ponad 100 unikalnych sezonowych nagród, w tym elementów kosmetycznych inspirowanych nordyckimi sagami i mitologią. Z okazji premiery opublikowano też nowy zwiastun gry, w którym można usłyszeć utwór Alfadhirhaiti pochodzący z repertuaru nordyckiego zespołu Heilung. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że Conqueror’s Blade zostanie też zlokalizowana na język polski, pozwalając polskim graczom w pełni cieszyć się tym tytułem. Polska wersja gry zostanie udostępniona już 30 marca i zawierać będzie wszystkie elementy i funkcjonalności aktualnego sezonu.

Wraz z wprowadzeniem trzech nowych jednostek gracze mogą od teraz rekrutować zaciekłych nordyckich wojowników. Pierwszą z nowych jednostek są Tarczowniczki – oddziały złożone w całości z wojowniczek zaprzysiężonych z Kultem Frei, które w czasach pokoju służyły zarówno jako strażniczki szlachetnie urodzonych oraz jako staż świętych miejsc. Dzięki możliwości wykorzystania zarówno miecza jak i włóczni na polu bitwy stają się niezwykle uniwersalną jednostką – włócznie pozwalają im walczyć niewykle skuteczne przeciwko kawalerii, dzięki większemu zasięgowi ataku oraz negatywnym efektom nakładanym na przeciwnika, podczas gdy miecze zapewniają dużą siłę ataku w bliskim zwarciu. Inspirowane kultową ścianą tarcz, Tarczowniczki potrafią również zebrać się wokół swojego dowódcy w ciasnej formacji obronnej, by uchronić go przed atakami.

Gracze szukający bardziej agresywnych rozwiązań mogą zrekrutować Berserków, którzy stanowią doskonały przykład lekko opancerzonej jednostki korzystającej z broni zadającej duże obrażenia w walce wręcz, coś, co stała się podstawą wielu armii w Conqueror’s Blade. Berserkowie to nieposkromiona furia, specjaliści od przełamujących ataków, którzy w druzgocącej szarży posługują się podwójnymi toporami.

Zobacz również: Mr. Prepper od dzisiaj dostępny na Steamie

Prawdopodobnie najbardziej niezwykłą jednostką inspirowaną nordycką kulturą są Synowie Fenira, odziani w futro fanatycy, będący niezwykle zwinną i szybką jednostką piechoty. Swoją szybkość zawdzięczają zwierzęcej naturze, którą mogą dodatkowo wzmocnić aktywowanymi umiejętnościami. Dzięki rozproszonej formacji doskonale radzą sobie z atakowaniem jednostek dystansowych.

Oprócz jednostek dodano także nowy system Run, pozwalający na ulepszanie broni oraz pancerzy. Runy dostępne są w różnych wariantach, skupiają się na oferowaniu pasywnych ulepszeń umiejętności, które wpływają na walkę oraz styl gry. Runy odblokowuje się wraz ze zdobywaniem kolejnych poziomów przepustki sezonowej i zostaną one zresetowane z końcem aktualnego sezonu. Runy nie zużywają się w trakcie ich wykorzystywania, więc gracze mogą swobodnie eksperymentować z ich wykorzystaniem.

Conqueror’s Blade to darmowa gra taktyczna MMO stworzona przez Booming Tech i wydana na PC przez MY.GAMES. Akcja gry jest osadzona w otwartym średniowiecznym świecie, gdzie gracze, stając na czele zaciągniętych przez siebie armii, mają za zadanie zbudować własne imperium. Rozgrywka sieciowa w Conqueror’s Blade pozwala m.in. na prowadzenie bitew, w których drużyny złożone z 15 graczy i ich wojsk stają naprzeciw siebie w epickich starciach i oblężeniach, broniąc swoich zamków za pomocą sprytnych elementów i konstrukcji obronnych, lub wysyłając swoich żołnierzy z niszczycielskimi machinami oblężniczymi, w celu zniszczenia murów wroga w oparach ognia i krwi. Stworzeni przez graczy Przywódcy mogą specjalizować się w jednej z 11 różnych klas broni oraz dowodzić ponad 80 różnorodnymi jednostkami piechoty i kawalerii, walczącymi zarówno w zwarciu jak i dystansie, inspirowanymi największymi siłami militarnymi w historii. Regularne aktualizacje gry Conqueror’s Blade, kolejne sezony, a także możliwość toczenia bitew przeciwko graczom z całego świata sprawiają, że tytuł ten pozwala doświadczyć prawdziwej średniowiecznej wojny.


Źródło: MY.GAMES / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor współprowadzący działu Gry

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?