splinter cell
splinter cell

Co z kontynuacją Splinter Cell? Ubisoft odpowiada

Od premiery Splinter Cell: Blacklist minęło już przeszło pięć lat. Od tego czasu jedna z flagowych marek Ubisoftu wciąż czeka na swoją kontynuację.

Do coraz częściej pojawiających się pytań na temat tego, co dalej ze Splinter Cell odniósł się Yves Guillemot – dyrektor generalny Ubisoftu. W wywiadzie dla IGN Guillemot przyznał, że studio skupia się obecnie na innych markach, a kolejna odsłona przygód Sama Fishera pojawi się dopiero wtedy, kiedy twórcy będą mieć pewność, że będą w stanie zaoferować graczom coś nowego.

Kiedy tworzysz grę musisz upewnić się, że pojawi się w niej coś, co będzie inne niż to, co robiłeś wcześniej. Ostatnim razem, gdy robiliśmy Splinter Cell, mierzyliśmy się dużą presją ze strony fanów – ‘Nie zmieniaj tego, nie rób tego, nie rób tego’. Niektóre zespoły wolały pracować nad inną marką.

 

Teraz pojawiły się pomysły i ludzie, którzy przyglądają się tej marce, dbają o nią. W pewnym momencie coś powstanie, ale nie mogę powiedzieć nic więcej. Sprawa wygląda tak również z powodu Assassin’s Creed i wszystkich innych marek nad którymi pracujemy. Ludzie chcieli pracować nad tymi markami bardziej, dlatego musimy skłaniać się ku temu co lubią robić – zakończył Guillemot.

Zobacz również: W Apex Legends pojawiły się permanentne bany

Jak się okazuje wszyscy fani Sama Fishera będą musieli jeszcze trochę poczekać na nową odsłonę serii. Pozytywną wiadomością jest na pewno fakt, że studio zdaje sobie sprawę z oczekiwań graczy i nie wyklucza stworzenia kolejnej części Splinter Cell. Należy pamiętać jednak, że Guillemot w podobny sposób wypowiadał się o marce jeszcze w 2017 roku. Tak więc pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: gamespot.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?