Zobaczcie, jak mogła wyglądać anulowana gra o Metallice!

Jeżeli kiedyś chcieliście zagrać w strzelankę, częściowo wzorowaną na takich grach jak Carmageddon, GTA lub Twisted Metal: Black, w dodatku inspirowaną twórczością zespołu Metallica, w 2005 roku miała powstać gra, która spełniałaby te wszystkie wymagania.

Zobacz również: Ghost Story – nowy tytuł opatentowany przez Take Two Interactive!

Kanał na Youtubie PToPOnline (Past to Present Online), zajmujący się historią gier komputerowych, ze szczególnym naciskiem na anulowane gry oraz elementy gier wycięte w produkcji, zdobył niedawno materiały z anulowanego Damage Inc.: Metallica, tworzonego na PlayStation 2, X-BOXA oraz PC-ty. Wcześniej dla publiki dostępny był tylko trailer gry, dodawany do niektórych wydań płyty Saint Anger od Metallici oraz grafiki koncepcyjne w portfolio jednego z artystów pracujących nad grą – Calluma Alexandra Watta. Trochę informacji udało się także pozyskać portalowi Kotaku. Właściciel wspomnianego wyżej kanału zdobył jedną z wersji gry, którą obejrzeć możecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=gVNzRs2mNh8

Gra miała się skupiać na walce zmodyfikowanych, opancerzonych i uzbrojonych samochodów, przy użyciu różnorodnej broni palnej i rakiet. Niektóre pojazdy wyglądają też, jakby były dobrze przystosowane do taranowania przeciwników. Możliwe było opuszczanie swoich bryk i przejmowanie innych samochodów, jakie dało się znaleźć w świecie gry.

Produkcja przechodziła ze studia do studia, a wydawcą miało być Vivendi Universal. Podobno to właśnie ta firma ostatecznie anulowała projekt twierdząc, że powodem były problemy z uzyskaniem odpowiednich licencji. Było kilka prób reaktywacji gry w oparciu o markę Mad Maxa, bądź w wersji na PSP, ale ostatecznie wszystkie one zawiodły.

Źródło: Gamerant.com, Youtube.com / Ilustracja wprowadzenia: Metallica.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?