Half-Life VR- czy Valve szykuje bombę?

Oni chyba robią to specjalnie! Niedawno informowaliśmy, jak Amazon przez przypadek mógł potwierdzić fanowską teorię dotyczącą daty premiery gry Mass Effect: Andromeda. Nie minęło nawet kilka dni, a już jest głośno o możliwym potwierdzeniu kolejnej, chyba jeszcze ciekawszej informacji. Czy Valve pracuje nad nową grą osadzoną w uniwersum Half-Life’a, na dodatek dostępną w wirtualnej rzeczywistości?

Zobacz również: Mass Effect: Andromeda – Amazon być może potwierdził datę premiery gry!

Kanał na Youtubie Valve News Network (nie mylić z oficjalnym kanałem studia, nazwanym po prostu Valve) opisuje teorie oparte na coraz większych fragmentach kodu dwóch aplikacji: gry DotA 2 oraz programu Destinations, które zdają się nawiązywać do projektu nazwanego roboczo HLVR. Valve publicznie informowało, że na początku swoich prac nad projektami VR używało wielu zasobów z Half-Life’a 2. To mogłoby wskazywać, że wspomniany HLVR był tylko testowym kryptonimem badań studia nad wirtualną rzeczywistością. Część faktów zdaje się jednak przeczyć tej interpretacji. Głównym argumentem jest fakt, że fragmenty kodu w najnowszej aktualizacji do Destinations, odnoszące się do HLVR, zastępują niektóre wcześniejsze pliki – wygląda więc na to, że prace nad taką grą trwają.

https://www.youtube.com/watch?v=CXWU4D1l4qU

Także dotychczasowe wiadomości nie zaprzeczają takiej możliwości. Dwa lata temu programista z Valve Jeep Barnett stwierdził, że nie wyklucza powstania Half-Life VR i że zespół chciałby przenieść wszystkie swoje duże serie do wirtualnej rzeczywistości. Być może po dwóch latach technologia tak poszła do przodu, że prace nad tym tytułem wreszcie ruszyły pełną parą? Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Valve bardzo wspiera technologię VR. Twórcy Steama stworzyli nawet własny sprzęt zwany HTC Vive. A gra w świecie Half-Life’a na pewno bardzo by pomogła tej technologii na stałe zadomowić się na rynku…

Wiadomo też, że HLVR, jeżeli rzeczywiście jest w produkcji, nie będzie długo wyczekiwaną trzecią częścią serii. W odpowiedzi na pytanie fana, scenarzysta z Valve Chet Faliszek stwierdził, że Half-Life 3 nie będzie dostępne w VR.

Źródło: Gamerant.com, youtube.com/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe.

Dziennikarz

Zajmuję się szeroko pojętą popkulturą - grami, komiksami, literaturą, w mniejszym stopniu serialami i filmami. Interesuje się szerokimi syntezami wykraczającymi poza jeden rodzaj dzieł kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?