Star Wars Battlefront III – nowy materiał filmowy ze skasowanej gry studia LucasArts

Najstarsi górale pewnie jeszcze pamiętają, że były takie czasy, gdy Disney nie miał praw do marki Gwiezdnych Wojen, a szefom studia Electronic Arts nawet przez myśl nie przechodziło stworzenie Battlefielda w tym uniwersum. W tych czasach George Lucas stał na czele Lucasfilm, a za wirtualną rozrywkę odpowiadał oddział LucasArts, który zlecał konkretne produkcje innym deweloperom. Podobnie rzecz się miała ze Star Wars Battlefront III, który miał zwieńczyć trylogię Battlefrontów, lecz wszelakie komplikacje ostatecznie uniemożliwiły wydanie tejże gry. Od momentu anulowania projektu minęło prawie osiem lat, a my ciągle otrzymujemy materiały graficzne oraz filmowe z Battlefronta III. Tym razem, użytkownik YouTube’a o nicku “FuZaH” (który parokrotnie obdarował już nas materiałami ze skasowanej gry), opublikował wideo zawierające fragmenty z treningowej misji fabularnej. Fani Gwiezdnych Wojen z pewnością odnotują ten fakt jako interesujący!

https://www.youtube.com/watch?v=g42tROYf3TY

https://www.youtube.com/watch?v=lG0Wy1dqL9A

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie – zmiana na stanowisku kompozytora!

W 2006 roku LucasArts porozumiało się ze studiem Free Radical w sprawie stworzenia nowej gry z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcja nie przebiegała jednak zgodnie z planem wydawcy, więc podjęto decyzję o anulowaniu umowy i jednocześnie samej gry. Studio Free Radical wkrótce zbankrutowało i niejako w odwecie jego pracownicy upublicznili pierwsze materiały ze skasowanego projektu. Następnie pojawiały się pogłoski, jakoby produkcję przejęłoby inne studio, jednakże ostatecznie z nikim się nie porozumiano. Wkrótce nadszedł rok 2012 i początek ery Disneya – cała reszta to już dobrze nam znana historia.

Źródło: dsogaming.com/Ilustracja wprowadzenia: kadr z menu głównego Star Wars Battlefront III na Xbox 360

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?